KSW 52: Askham prekazil návrat Khalidova, Buchinger neuspel


Ivan Buchinger neuspel v zápase o dočasný titul pérovej váhy organizácie KSW.

Jeden z najúspešnejších slovenských zápasníkov Ivan Buchinger sa včera v poľských Gliwiciach pokúšal o zisk ďalšieho prestížneho opasku. Francúz Salahdine Parnasse však bol nad Buchingerove sily.

Bývalý šampión Cage Warriors a M-1 Global, žiaľ, od úvodu vôbec nestačil na svojho protivníka. Mladý, stále len 22-ročný, supertalent európskeho MMA ukázal svoj potenciál a skúseného Slováka v podstate k ničomu nepustil. Buchinger preukázal neuveriteľné srdce, keď prežil tvrdé kombinácie a dostal sa z dobrého pokusu o škrtenie, no po 25 minútach súboja bolo jasné, že Parnasse bol lepší v každom jednom kole.

Parnasse si po jednoznačnej výhre udržal dočasný opasok pérovej váhy. Oficiálne opasok stále patrí Mateuszovi Gamrotovi.

Buchinger sa po sérii piatich víťazstiev bude musieť pokúsiť o návrat na víťaznú. Hoci mu debut v KSW nevyšiel podľa predstáv, v kvalitnej konkurencii poľskej organizácie môže dokázať, že stále patrí k európskej špičke.

Khalidovovi návrat nevyšiel

Mamed Khalidov po dvoch prehrách s Tomaszom Narkunom ukončil kariéru, no bolo len otázkou času, kedy ohlási veľkolepý návrat.

Ten sa napokon uskutočnil na včerajšom evente. Khalidov nedostal žiadneho ľahšieho súpera "na rozbeh", promotéri proti nemu postavili súčasného šampióna strednej váhy Scotta Askhama. V dueli ale nebol v hre Askhamov pás, keďže súboj bol vypísaný v catchweighte.

Khalidov vletel do zápasu, no Askham rýchlo našiel recept, ktorý platil na poľskú legendu. Khalidov sa rýchlo unavil a postupom času už nedokázal reagovať na Askhamov grappling. Britský zápasník kontroloval duel a po troch kolách slávil víťazstvo na body.

„Bol to iný zápas, než ako som čakal, ale aspoň som ukázal, že viem vyhrávať aj takéto typy zápasov. Ak sa chcete stať legendou, musíte poraziť legendu," uviedol po zápase Askham, ktorý tiež vyzval šampióna poloťažkej váhy Tomasza Narkuna.

Kompletné výsledky KSW 52:

Scott Askham def. Mamed Khalidov via unanimous decision

Szymon Kolecki def. Damian Janikowski via TKO (strikes) in R2

Salahdine Parnasse def. Ivan Buchinger via unanimous decision [Interim featherweight title]

Shamil Musaev def. Grzegorz Szulakowski via TKO (spinning-back fist and punch) in R1

Karolina Owczarz def. Aleksandra Rola via submission (triangle) in R2

Artur Sowinski def. Vinicius Bohrer via KO (head kick and punches) in R1

Michal Michalski def. Albert Odzimkowski via KO (punches) in R1

Maciej Kazieczko def. Michael Dubois via KO (overhand right) in R1

Michal Wlodarek def. Srdan Marovic via KO (punches) in R1

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play