White a Mayweather sa údajne dohodli na spolupráci ohľadom Zuffa Boxing


S rozbehom Zuffa Boxing by napokon mohol pomôcť Floyd Mayweather. Dana White tvrdí, že s Mayweatherom sa už dohodol.

Spolupráca UFC a Floyda Mayweathera vyústila v roku 2017 do zápasu, ktorý vtedy hýbal celým svetom. Boxerský zápas medzi Mayweatherom a Conorom McGregorom mal neuveriteľnú medzinárodnú sledovanosť a obom aktérom súboja či celého s ním spojeného divadla zarobil stovky miliónov dolárov. 

Dana White, prezident UFC, odvtedy neraz avizoval, že jeho organizácia sa bude častejšie angažovať vo svete boxu. Ba dokonca, White mal veľmi smelé ambície, keď v podstate varoval boxerských promotérov, že jeho "Zuffa Boxing" bude čoskoro patriť medzi najvplyvnejších hráčov na poli pästiarskeho umenia.

Ubehli už viac ako dva roky, no Zuffa Boxing zatiaľ nevyvinula príliš veľkú aktivitu. Značka je síce zaregistrovaná a White o svojom boxerskom projekte hovorí ako o organizácii, ktorá nebude opakovať chyby iných boxerských promotérov, no ani v tejto chvíli nemáme žiadne konkrétne indície, akým smerom sa bude uberať. Doteraz neboli podpísaní žiadni boxeri. White si však údajne najal skúseného človeka, ktorý bude viesť Zuffa Boxing. 

Pritom problémom nie je, že by Zuffa Boxing bola úplne pasívna. Podľa medializovaných informácií prebehli rokovania s viacerými hviezdami. Spomínali sa mená najvyššieho ranku ako napríklad Canelo Alvarez či Anthony Joshua. Žiadne z rokovaní sa ale nepriblížilo k uzavretiu dohody.

Dana White sa možno práve preto pokúša uchýliť k akémusi alternatívnemu plánu a snaží sa nadviazať spoluprácu, ktorá už raz priniesla obrovský úspech.

Dana White počas minulého týždňa pre americké médiá potvrdil, že pracuje s Floydom Mayweatherom a jeho spoločnosťou. Obaja sa pred týždňom spoločne ukázali na basketbalovom zápase medzi Los Angeles Clippers a Bostonom Celtics a Mayweather sa následne na sociálnych sieťach prezentoval zaujímavým statusom s popisom: „V roku 2020 sa vraciam z dôchodku." 

Mayweather potom vysvetlil svoje slová. Slávny boxer s bilanciou 50-0 sa neplánuje objaviť v 51. profi zápase. No ohľadom Zuffa Boxing by sa mohlo jednať o netradičný druh spolupráce. Floyd Mayweather už ukončil kariéru, no pred rokom sa v Japonsku predstavil v exhibícii s Tenshinom Nasukawom. Mayweather ani do budúcnosti nevylúčil podobnú akciu, no zatiaľ nepriblížil, či práve toto má byť náplňou spolupráce s Whiteovou vznikajúcou organizáciou.

Zároveň vieme, že Mayweather i White majú veľmi radi mediálny priestor, a preto nemôžeme vylúčiť šikovný ťah s cieľom prilákať pozornosť. White ale ubezpečuje, že tak to nie je. „Dohodli sme sa, doslova sme sa dohodli na tej palubovke. V závere roka 2020 uvidíme veľký zápas," tvrdí prezident UFC.

Na čom presne, a či vôbec, sa Mayweather s Whiteom dohodli, si zatiaľ musíme počkať. A to zrejme minimálne do marca, kedy sa má White vraj stretnúť s Mayweatherovým manažérom Alom Haymonom.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play