Hanuman Cup 42: Michal Glos vstúpil medzi profesionálov dominantným spôsobom


Uplynulý piatkový večer patril turnaju Hanuman Cup 42, ktorý naplnil bratislavskú športovú halu Mladosť do posledného miesta. Podujatie malo tentokrát podtitul „Cage edition“, takže sa namiesto tradičného ringu bojovalo v klietke podľa pravidiel MMA, K1 a Thajského boxu.

Vo výbornej atmosfére priniesli bojovníci divákom vo viacerých zápasoch mikulášsku nádielku predčasných ukončení.

Viacerí domáci borci sa premiérovo predstavili pod pravidlami MMA a hanbu si rozhodne nespravili. Dekorovaný thaiboxer Marco Novák dokonca svojho ukrajinského protivníka ukončil na submission, keď predviedol učebnicový Triangle Choke.

Turnaj bol výnimočný pre domáceho Michala Peczára, ktorý sa v zápase podľa pravidiel K1 rozlúčil s kariérou. Po úspešnom súboji, ktorý vyhral na body, mu tréner Fero Starý poďakoval za dlhoročnú vzornú reprezentáciu Hanuman gymu a daroval mu spomienkový predmet.

V hlavnom zápase úradoval Michal Glos, ktorý medzi profíkov vstúpil expresným víťazstvom nad Petrom Bartoněkom. Českého bojovníka k ničomu nepustil, zobral ho na zem a tam súboj ukončil na škrtenie (RNC) už v 1. kole.

Hanuman Cup s poradovým číslom 43 by sa mal konať znova v športovej hale Mladosť už v apríli budúceho roku. V akcií by sme mali vidieť opäť Michala Glosa, či „Silent Killer“ Luciu Szabovú.

Hanuman Cup 42 – výsledková listina:

Foto: Hanuman Gym Bratislava

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!