Cage Fighting - Fight Night: Duba víťazne medzi profíkmi, Rajnoch s tesnou prehrou


Včerajší večer v Komárne patril MMA. V mestskej športovej hale tentoraz organizácia Cage Fighting usporiadala turnaj s podtitulom Fight Night.

Diváci mohli vidieť celkom 13 zápasov, posledné 4 podľa profesionálnych pravidiel.

Z amatérov najviac zaujal hlavný zápas prelims karty Nagy vs Stříž, kde reprezentant JMFS ukázal veľkú odolnosť a srdce a pripravil domácemu Nagyovi prvú prehru amatérskej kariéry, keď ho v 3. kole donútil odklepať ukážkový armbar.

Medzi profíkmi si víťaznú premiéru odbil Michal Duba. Zástupca OFA Bratislava dominantným grapplingom predčil maďara Bodiho a ukončil ho v 1. kole na škrtenie (RNC).

Tvrdý Poliak Brandys polovicu prvého kola dominoval nad Hoczom, keď ho dostal na zem a z postoja okopával, no ku koncu kola spravil chybu a nechal talentovanému Maďarovi chrbát. Ten nezaváhal a súboj ukončil na submission (RNC).

Hlavný zápas priniesol maďarsko-český stret. Lajos Etelaky, s veľkou podporou divákov, ktorí to z neďalekého Maďarska nemali do Komárna ďaleko, dokázal v peknom zápase tesne vybodovať Víťezslava Rajnocha z JMFS. Toho zvládol viackrát zobrať na zem a kontrolovať, a aj keď Rajnoch mal svoje momenty, kedy Etelakyho na zemi pretočil, či umne zasahoval lakťami, na body to nakoniec nestačilo.

Výsledky – hlavná karta:

Lajos Etelaky (HUN) def. Víťezslav Rajnoch (CZE) via decision (split)

Csaba Hocz (HUN) def. Pawel Brandys (POL) via submission (RNC), 1. round

Nikoletta Szmolka (HUN) def. Sanja Ristić (SRB) via submission (RNC), 1. round

Michal Duba (SVK) def. Ádám Bodi (HUN) via submission (RNC), 1. round

Foto: OFA Management

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!