Cejudo prišiel o jeden zo svojich opaskov


Henry Cejudo viac nie je šampiónom mušej váhy.

Henry Cejudo prišiel o jeden zo svojich opaskov. Cejudo od júna držal pásy v mušej a aj bantamovej váhe, no kvôli zraneniu nebol schopný obhajoby svojich titulov.

UFC už po polroku došla trpezlivosť a Cejudo bol zbavený jedného z opaskov. Pás mušej váhy bol uvoľnený a zápasiť oň budú Joseph Benavidez a Deiveson Figueiredo.
Tento duel sa uskutoční 29. februára na UFC on ESPN+ 27.

Benavidezje dlhodobo súčasťou špičky mušej váhy. Avšak dve prehry s fenomenálnym Demetriousom Johnsonom ho na niekoľko rokov pripravili o šancu stať sa šampiónom.

Teraz bude mať príležitosť konečne vyhrať najprestížnejší titul, no rozhodne to nebude zadarmo. Figueiredo má v rámci UFC skóre 6-1 a štyri zo šiestich víťazstiev ukončil pred limitom.

Manažér Henryho Cejuda Ali Abdelaziz sa pre portál MMA Junkie vyjadril v zmysle, že ich UFC zatiaľ oficiálne neinformovalo o tomto rozhodnutí, ale Cejudov tím tento krok bude akceptovať. „Pôjdeme ďalej, UFC urobí to, čo je pre nich nutné," komentoval Abdelaziz informácie o Cejudovej strate opasku.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play