UFC: Edgar sa pokúsi narušiť kórejskú párty


Prinášame vám kurzové stávky pred zajtrajším turnajom UFC.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Legendárny Frankie Edgar má už 38 rokov, no tento americký zápasník dokazuje, že vek je naozaj len číslo. 

Edgar sa neúspešnom titulovom zápase s vtedajším šampiónom Maxom Hollowayom mal vrátiť do akcie v januári 2020. Dokonca už mal, resp. stále má, potvrdený duel s Corym Sandhagenom.

Lenže Edgar nechcel čakať až do januára, a preto využil možnosť nastúpiť do zápasu o mesiac skôr. Bývalý šampión ľahkej váhy a niekoľkonásobný vyzývateľ nahradil zraneného Briana Ortegu v súboji s Chan Sung Jungom.

UFC však nezrušilo Edgarov januárový zápas. Ak všetko pôjde podľa plánu, Edgara čaká v priebehu jedného mesiaca 32. a aj 33. profesionálny duel.

Je zaujímavé, že sa Edgar tak ochotne vrhol po príležitosti nahradiť Ortegu. Zápas s "The Korean Zombie" je vypísaný v pérovej váhe, kde síce počas posledných rokov pôsobil aj Edgar, avšak Američan nedávno oznámil prechod do nižšej divízie a súboj so Sandhagenom už mal prebehnúť v bantamovej váhe.

To je skutočnosť, ktorá Edgarovi nemusí veľmi vyhovovať, no na druhú stranu, Edgar vždy patril medzi ľahšie pérové váhy a pravdepodobne pred prechodom do bantamu neplánoval príliš meniť svoju bežnú váhu, s ktorou trénuje v príprave.

"The Korean Zombie" by mal mať hmotnostnú výhodu, ale to by nemalo hrať v samotnom zápase žiadnu úlohu, keďže Edgar je na túto situáciu veľmi dobre zvyknutý. Nie úplne ideálna príprava, ovplyvnená najmä kratším časom, by však mohla hrať v Edgarov neprospech.

Jung je výborný boxer s kvalitnou zemou. Veď Kórejčan sa pred rokmi zapísal do histórie s prvým twisterom v rámci UFC. Junga až teraz nedávno napodobnil Bryce Mitchell. 

Nebyť zázračného lakťa Yaira Rodrigueza, Jung by mal po návrate z vojenskej služby na konte už tri výhry v rade. "Zombie" je veľmi nebezpečný vo viacerých aspektoch boja, navyše bude mať silnú podporu v domácom hľadisku.

Tu sa naskytá otázka, či nebude tento fakt Jungovi skôr zväzovať ruky. Ak sa však vysporiada s tlakom publika, má dobrú šancu na víťazstvo. Bude ale musieť podať sústredený výkon, pretože taký skúsený zápasník ako Frankie Edgar dokáže využiť každé zaváhanie, aby mohol narušiť kórejskú párty v Busane.

Zaujímavá karta v Busane

Galavečer v Kórei je pre európskych divákov mimoriadne lákavý z pohľadu času, v akom sa bude turnaj odohrávať. Predzápasy začínajú už o 8:00 hod. ráno, hlavná karta hodinu pred obedom, teda o 11:00 hod.

Lákadlom pre európskych fanúšikov je istotne aj duel medzi Volkanom Oezdemirom a Aleksandarom Rakičom, ktorý si nedávno zatrénoval aj s Attilom Véghom. Do ďalšieho zápasu sa postaví aj Ciryl Gane.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play