Nová profesionálna liga na scéne MuayThai!


PML - Professional Muaythai League je názov nového projektu na slovenskej scéne MuayThai!

Celý projekt zastrešuje Slovenska MuayThai Asociácia v spolupráci s najprestížnejšou Muaythai organizácou sveta - WMC (World Muaythai Council)!

Finalisti jednotlivých váh budú bojovať o cenný WMC opasok!

Liga začne vo váhových kategóriach 63,5kg / 71kg / 81kg. V každej kategórii budú súťažiť štyria slovenskí zápasníci systémom každý s každým na jednotlivých podujatiach PML.

Za jednotlivé výsledky bude každý zápasník získavať body (3b - výhra KO, 2b - Výhra, 1b - Remíza - 0b - prehra).

Na konci sa 2 zápasníci s najvyšším počtom bodov spolu stretnú vo finále, v zápase 5x3min o opasok profesionálneho Majstra Slovenska WMC!

Cieľom projektu je aj sprehľadniť stand-upovú scénu, kde sa opasky šampiónov rôznych organizácii rozdávaju podľa potreby. Čim bohužiaľ laická verejnosť stráca prehľad a titul napr. Majstra Slovenska stratilo hodnotu.

V PML sa každý zápasník musí ligovým systémom prebojovať k titulovej šanci. Čím sa daný titul stáva veľmi hodnotným!

Prvé tri kolá PML sa uskutočnia 29.2. na Dracula Fight Night 2 v BB, 21.3. na Muay Thai Evening 11 v TN a na ENFUSION 25.4. v Žiline!

Zaujímavosťou bude, že zápasníci budú mať možnosť po vzájomnej dohode zápasiť Muaythai pravidlá v MMA rukaviciach po vzore ONE Championship!

Prvým oznámeným zápasníkom Professional Muaythai League je Lukáš Mandinec z Victory Gym Trenčín vo váhe do 63,5kg!

 

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play