Bader vyzýva Procházku: Nevyšlo to v Rizine, no čo tak Bellator?


Procházku čaká náročné rozhodovanie, veď si bude vyberať svoje ďalšie pôsobisko. Vážnym kandidátom medzi záujemcami o jeho služby by mal byť Bellator.

Predstavil sa na prvom turnaji Rizinu v roku 2015. Postupom času sa z neho stala v podstate jedna z tvárí organizácie, keďže bol jediným bojovníkom, ktorý sa pravidelne objavoval na podujatiach tejto japonskej organizácie. 

Jiří Procházka zápasil exkluzívne pre Rizin (zápas na turnaji Fusion v roku 2015 sa konal v spolupráci s Rizinom, pozn. red.) posledné štyri roky. Napriek 12 duelom odzápaseným v rámci japonskej organizácie a opasku šampióna poloťažkej váhy, ktorý získal v priebehu tohto roka, sa však Procházka na tohtotýždňovom podujatí Rizinu ocitol len na predzápasoch, resp. jeho titulová obhajoba prišla na rad už ako deviaty z celkovo 15 zápasov.

V zákulisí sa povráva, že išlo takpovediac o trest zo strany Rizinu, ktorý chcel Procházku vytrestať za to, že údajne opúšťa japonskú organizáciu. Českému samurajovi po titulovej obhajobe s veteránom UFC C.B. Dollowayom vypršal jeho kontrakt, čo znamená, že sa z neho stáva tzv. voľný hráč. 

Rizinu, samozrejme, nie je po chuti, že zrejme príde o jednu zo svojich najväčších hviezd, navyše teraz už aj šampióna. Rizin síce má až do konca februára možnosť kontrolovať Procházkovu situáciu, no podľa trénera "Denisu" to naozaj vyzerá na zmenu prostredia. „V Rizine už asi nezostaneme, nemá nám čo ponúknuť. Rizin má ale až do konca februára opciu. Určite budeme musieť začať vyjednávať s Bellatorom," popísal situáciu pre Sport.cz Procházkov tréner Martin Karaivanov.

Mnohí už dlhšie dúfali v Procházkov odchod z Rizinu. Ten totiž nedokázal zabezpečiť českému bojovníkovi kvalitných súperov, ktorí by ho poriadne preverili a tým pádom posúvali ďalej. Veď napr. Dolloway, stredná váha, mal pauzu kvôli dopingu a nikdy ani nepatril k špičke. To sa nedá povedať o predošlých dvoch súperoch, Lawalovi a Maldonadovi, avšak tí sú pre zmenu značne za zenitom. 

A práve v Bellatore by Procházka mohol nájsť výzvy, ktoré hľadá. Veď s ním chce zápasiť rovno šampión poloťažkej a ťažkej váhy Ryan Bader. K zápasu medzi týmito dvoma šampiónmi mohlo dôjsť pred pár dňami, lenže pôvodné plány o zápase Procházka-Bader stroskotali počas rokovaní. „Snažili sme sa, avšak podľa všetkého to nevyjde a nebudem zápasiť o opasok Rizinu. Nedokázali sme sa dohodnúť na podmienkach, ktoré by dávali zmysel," tvrdil Bader ešte v novembri.

Teraz už Procházku nebude limitovať zmluva s Rizinom, takže bude môcť rokovať o zmluve a samotnom zápase priamo s Bellatorom. Bader aj preto cíti väčšiu šancu na uskutočnenie tohto duelu. „Gratulujem. Nepodarilo sa nám to dohodnúť v Rizine, no tak čo to skúsiť v klietke Bellatoru? O titul poloťažkej váhy," odkázal Bader na sociálnych sieťach.

Procházkov kouč Karaivanov v spomínanom rozhovore pre Sport.cz potvrdil, že „odskočenie si do Bellatoru po titul" je rozhodne jednou z najpravdepodobnejších alternatív. Všetko bude záležať od toho, čo budú organizácie, ktoré sa zapoja do boja o českú hviezdu, ochotné ponúknuť. Do hry by sa pritom malo zapojiť aj UFC, ktoré už v minulosti o Procházku prejavilo seriózny záujem.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!