Čo si Dana White najviac vyčíta? Neúspešné rokovania možného megazápasu


Nikdy neuskutočnený zápas medzi Lesnarom a Emelianenkom považuje White za svoju najväčšiu promotérsku výčitku.

Dana White pôsobí vo vedení UFC od roku 2001, kedy s bratmi Fertittovcami prevzali túto organizáciu. Za ten čas sa z neho stala priam ikonická osobnosť, bez ktorej si fanúšikovia nevedia predstaviť chod najsledovanejšej organizácie na svete.

White je mediálne aktívny, keďže je veľmi vďačným zdrojom obsahu pre médiá zaoberajúce sa bojovými športmi. Dlhoročný prezident UFC dokáže mediálny priestor často využiť aj v prospech svojich plánov. Napríklad pri matchmakingu, keď je schopný vytvoriť na zápasníkov tlak a takýmto spôsobom ich „dotlačiť" do rozhodnutí, ktoré mu vyhovujú.

Nie vždy sa to však podarí. White má na svojom konte niekoľko husárskych kúskov, ktoré z neho robia najúspešnejšieho promotéra v doterajších dejinách MMA, no aj on už neraz zlyhal v napĺňaní svojich plánov.

Jedným takýmto príkladom je nikdy neuskutočnený súboj Brocka Lesnara a Fedora Emelianenka.
UFC sa snažilo tento megaduel dohodnúť v čase, keď boli obaja na výslní. Lenže rokovania s Fedorom neboli úspešné.

White to dodnes považuje za svoju najväčšiu výčitku. „Jediný veľký zápas, ktorý sa mi nepodarilo uskutočniť, je súboj Brocka Lesnara s Fedorom Emelianenkom. Chceli sme to spraviť na veľkom štadióne v Texase. Avšak s Fedorom sme sa napokon nedohodli, takže z toho nič nebolo," priznal prezident UFC pre ESPN.

Duel Lesnar-Emelianenko skutočne mal byť obrovskou udalosťou, ktorú by len naživo na štadióne mohlo sledovať najmenej 70-tisíc ľudí. White sa o tomto nepodarenom projekte po prvý raz zmienil v roku 2013, teda niekoľko rokov po tom, čo mali prebehnúť neúspešné rokovania.

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?