St-Pierre: Trénoval som so Cerronem, má veľmi dobrý takedown


Názor málo ľudí má takú váhu, ako u Georgesa St-Pierra, ktorý ponúkol svoju analýzu duelu McGregor vs. Cerrone.

Jeden z najslávnejších bojovníkov všetkých čias už ukončil kariéru, ale zároveň nevylúčil, že by sa ešte niekedy v budúcnosti vrátil do oktagonu. Možno aj preto ľudí zaujímajú jeho názory na zápasy známych zápasníkov, s ktorými by sa potenciálne mohol stretnúť.

Alebo je dôvodom záujmu o jeho vyjadrenia jednoducho len skutočnosť, že je to Georges St-Pierre. GSP je považovaný za veľmi rozvážneho a inteligentného človeka, ktorý nezvykne hovoriť nezmysly. Obzvlásť pri analýzach zaujímavých zápasov sa odporúča počúvať, čo si Kanaďan myslí.

St-Pierrov rozbor zápasu sa dokáže stať ešte zaujímavejším, keď má s dotyčným bojovníkom aj osobnú skúsenosť. Presne tak je to pri blížiacom sa zápase medzi Conorom McGregorom a Donaldom Cerronem. 

Zatiaľ čo so Cerronem St-Pierre viackrát trénoval, McGregora dlho študoval s ohľadom na možný vzájomný duel. „V skratke, ak to bude krátky zápas, víťazom bude McGregor. Dlhší súboj bude patriť Cerronemu," začal St-Pierre svoju analýzu na youtubovom profile Tristar gymu.

„Všetko sa bude odvíjať na základe toho, akú taktiku Cerrone zvolí. "Cowboy" má podceňovanú zem. Ak sa bude pokúšať o prenesenie duelu na zem, môže byť úspešný. Kedysi som s ním trénoval, a poviem vám, má veľmi dobrý takedown. Jeho nástup do takedownu je výbušný. Ľudia o tom veľa nevedia, pretože to nepoužíva veľmi často. V podstate vôbec. Mohli ste to vidieť proti Patrickovi Cotemu. Mal by zvoliť podobnú taktiku. Cerrone potrebuje prečkať úvodné minúty, to je pre neho kľúčové," povedal GSP, čo by malo byť kľúčom k úspechu Donalda Cerroneho.

GSP sa aj naďalej pozeral na duel skôr zo Cerroneho pohľadu, keďže súhlasil s tvrdením, že McGregor je favorit. St-Pierre ale upozorňuje na to, aby fanúšikovia Cerroneho úplne neodpísali. Podľa neho má totiž dobrú šancu uspieť.

Samozrejme, ak zvolí správny prístup. „McGregor je snajper. Keď sa stretnete s takýmto typom bojovníka, musíte sa veľa hýbať, nesmiete stáť. Musíte sa pokúšať o prenesenie súboja na zem, potrebujete si strážiť vzdialenosť, meniť ju, meniť uhly."

Ďalším faktorom môže byť povestný pomalý štart Donalda Cerroneho. Aj St-Pierre si uvedomuje, že ak si "Cowboy" nepostráži prvé minúty, zrejme na to tvrdo doplatí. „Tu sa obávam toho, že Cerroneho je všeobecne známy pomalými úvodmi. Ak mu bude v úvodných minútach chýbať sila a rýchlosť, McGregor ho natriafa a potom aj knokautuje," dodal St-Pierre.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!