David bude pod veľkým tlakom z mnohých dôvodov, hovorí Ondřej Novotný pred súbojom Kozma – Kertész


Turnaj Oktagon 16 už pozná hlavný zápas. V Ostrave bude 14. marca chcieť oplatiť šampiónovi Davidovi Kozmovi (26-11) prehru Máté Kertész (8-2).

V prvom vzájomnom zápase dominoval David, no Maté ukázal srdnatý výkon, keď ukážkovým spôsobom dokázal vstávať z takedownov. Odvtedy nazbieral dve výhry z troch zápasov a podľa promotéra Ondřeja Novotného to bol práve posledný Maďarov výkon, ktorý ho presvedčil.

„Máté ma presviedčal dlho, že na to má a že vie ako na Kozmu. Ale presvedčil ma až výkonom s Jozefom (Wittnerom). Luxusná záležitosť, a keď potom Bryczek neuspel...,“ píše Novotný na sociálnych sieťach.

Časť fanúšikov by však najradšej v titulovom zápase videla Bryczekovho premožiteľa Leandra „Buscapého“ Silvu (24-8-1, 1 NC), ktorý na turnaji Oktagon 15 predviedol skvelý výkon, vďaka ktorému jeho súboj s Poliakom ašpiruje na ocenenie za zápas roka 2019.

Brazílsky veterán UFC si však na titul bude musieť počkať, ak vôbec šanca niekedy príde.

„Buscapé je určite zaujímavá možnosť, ale po jednom zápase sa nám titul dávať v tak nabitej váhe ako je welter nechce...

Verím, že tento zápas chceme všetci vidieť znovu, a že si ho vypredaná Ostravar Arena zaslúži.

David bude pod veľkým tlakom z mnohých dôvodov a o to je to zaujímavejšie,“ uzatvára Ondřej Novotný.

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?