David bude pod veľkým tlakom z mnohých dôvodov, hovorí Ondřej Novotný pred súbojom Kozma – Kertész


Turnaj Oktagon 16 už pozná hlavný zápas. V Ostrave bude 14. marca chcieť oplatiť šampiónovi Davidovi Kozmovi (26-11) prehru Máté Kertész (8-2).

V prvom vzájomnom zápase dominoval David, no Maté ukázal srdnatý výkon, keď ukážkovým spôsobom dokázal vstávať z takedownov. Odvtedy nazbieral dve výhry z troch zápasov a podľa promotéra Ondřeja Novotného to bol práve posledný Maďarov výkon, ktorý ho presvedčil.

„Máté ma presviedčal dlho, že na to má a že vie ako na Kozmu. Ale presvedčil ma až výkonom s Jozefom (Wittnerom). Luxusná záležitosť, a keď potom Bryczek neuspel...,“ píše Novotný na sociálnych sieťach.

Časť fanúšikov by však najradšej v titulovom zápase videla Bryczekovho premožiteľa Leandra „Buscapého“ Silvu (24-8-1, 1 NC), ktorý na turnaji Oktagon 15 predviedol skvelý výkon, vďaka ktorému jeho súboj s Poliakom ašpiruje na ocenenie za zápas roka 2019.

Brazílsky veterán UFC si však na titul bude musieť počkať, ak vôbec šanca niekedy príde.

„Buscapé je určite zaujímavá možnosť, ale po jednom zápase sa nám titul dávať v tak nabitej váhe ako je welter nechce...

Verím, že tento zápas chceme všetci vidieť znovu, a že si ho vypredaná Ostravar Arena zaslúži.

David bude pod veľkým tlakom z mnohých dôvodov a o to je to zaujímavejšie,“ uzatvára Ondřej Novotný.

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play