Nechajte ma ukázať silu na najvyššej úrovni, hlási Jiří Procházka po prestupe do UFC


Želanie azda väčšiny fanúšikov česko-slovenskej MMA scény sa stalo skutočnosťou. Jiří Procházka (26-3-1) podpísal zmluvu s prestížnou organizáciu UFC.

Na sociálnych sieťach vyjadril v angličtine vďaku za roky v Japonsku i to, že sa, logicky, vzdáva titulu poloťažkej váhy v organizácii RIZIN FF:

„UFC je podpísané, je to pre mňa ďalší krok na ceste, a preto uvoľňujem titul poloťažkej váhy v RIZINe. Som veľmi vďačný za posledné 4 roky v Japonsku, pre ktoré sa cítim ako zástupca všetkých týchto fanúšikov a štýlu myslenia, ďakujem Vám.

Nechajte ma ukázať moju silu na najvyššej úrovni.“

Dátum Jiřího premiéry v UFC a meno súpera zatiaľ nie sú známe. Jedno je však isté – český bojovník sa stretne so svetovou špičkou. Podľa jeho vlastných slov dokonca prebiehajú rokovania o možnom zápase aj so súpermi zo svetovej TOP 5.

„Nie je nikto konkrétny, s kým by som sa chcel stretnúť. Súperi, s ktorými teraz rokujeme, sú z top desiatky alebo aj top päťky v mojej váhe. Ide naozaj o tých najlepších zápasníkov sveta,“ hovorí Procházka pre iSport.cz.

Uvidíme teda, čo prinesú nasledujúce týždne. Najbližším európskym turnajom bude 21. marca UFC Fight Night 171 (UFC on ESPN+ 29) v Londýne, takže je možné, že UFC z geografického hľadiska zaradí Procházku práve tam.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play