UFC 246: McGregor má garantovanú 15-krát vyššiu výplatu ako Cowboy


Conor McGregor za posledné roky výrazne posunul možnosti zárobkov vo svete MMA. Avšak k výrazne vyšším výplatám sa dostane len zlomok zápasníkov. O tom čosi vypovedajú aj zverejnené garantované zárobky turnaja UFC 246.

Nevadská atletická komisia (NSAC) zverejnila základné výplaty aktérov hlavného zápasu dnešného UFC 246.

Conor McGregor má garantované 3 milióny dolárov, ktoré by po zápase mali pristáť na jeho účte. Donald Cerrone dostane podstatne nižšiu čiastku, a to 200-tisíc dolárov (ďalších 200-tisíc dostane v prípade výhry, pozn. red.). To je len o 25-tisíc viac, ako "Cowboy" zarobil vo svojich posledných dueloch.

Samozrejme, toto nie sú kompletné výplaty, ide iba o garantovaný základ. McGregor aj Cerrone teda určite celkovo zarobia viac. „Významné percentá z celkovej výplaty bojovníkov nie sú zahrnuté v základnom plate, ale vyplácajú sa prostredníctvom iných foriem," vysvetlil novinár ESPN Brett Okamoto.

Každopádne, suma 80 miliónov, o ktorej nedávno hovoril Conor McGregor, je podľa všetkého značne prestrelená. Veď za zápas s Nurmagomedovom, ktorý vzbudil väčší celosvetový záujem, McGregor podľa Forbes zarobil 30 miliónov dolárov.  

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play