Šéf Bellatoru: Procházku sme veľmi nechceli, v USA neurobí dieru do sveta


Šéf Bellatoru je toho názoru, že Procházka nepatrí medzi svetovú špičku. Bellator vraj nemal príliš veľký záujem o jeho podpísanie.

Keď vypršala platnosť kontraktu Jiřího Procházku, jeho ďalšia budúcnosť sa spájala najmä s dvoma možnosťami. V hre bolo slávne UFC, ale aj Bellator, svetová dvojka. Obe organizácie by pre českého bojovníka znamenali veľký kariérny posun. Navyše, z pozície šampióna Rizinu a jedného z najlepších „voľných hráčov" na trhu by ani v jednej z organizácií nezačínal úplne od nuly.

Procházka sa napokon dohodol s UFC, čím určite potešil svojich fanúšikov. UFC bude predsa vždy väčším znakom prestíže ako zbytok sveta.

Nakoniec sa však zdá, že UFC aj bolo od začiatku najväčším záujemcom o Procházkove služby. Minimálne takým spôsobom to prezentuje šéf Bellatoru Scott Coker.

Coker sa pred tohtotýždňovým turnajom svojej organizácie vyjadril na margo Procházkovho podpisu kontraktu s UFC. Podľa jeho slov Bellator nemal príliš veľký záujem o českého samuraja. „Pozrite sa, želám mu len to najlepšie. Určite by sa nestratil, ale nemyslím si, že by sa mu u nás veľmi darilo. Máme veľmi ťažkú divíziu. Phil Davis, Ryan Bader alebo aj Gegard Mousasi, ktorý môže prejsť do tejto váhy. To sú ťažkí súperi."

„Podľa môjho názoru neurobí v USA veľkú dieru do sveta. Bude fajn a prajem mu všetko dobré, no v podstate sme len robili službu Rizinu, ktorý nás požiadal o to, aby sme sa s ním porozprávali. My sme však hneď vraveli, že ho vlastne nepotrebujeme. On sám koniec koncov uprednostnil ponuku od UFC a ja som toho názoru, že bojovníci by si mali sami vybrať, kde chcú zápasiť, takže s tým nemám žiadny problém."

Sú zrejme len dve možnosti, ako vyhodnotiť Cokerove slová. Buď naozaj verí tomu, že Procházka by nebol prínosom pre jeho organizáciu, alebo ide len o prístup, ktorý volí kvôli tomu, že Procházka si radšej vybral UFC a on nechce v tomto konkurenčnom súboji vyzerať ako porazený.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play