Kurzová ponuka: Súboj ťažkotonážnej elity či Pudilovej zápas o všetko


Duel medzi Curtisom Blaydesom a Juniorom Dos Santosom ponúka zaujímavý súboj dvoch odlišných štýlov. Do oktagonu vstúpi aj Lucie Pudilová, ktorá zabojuje o svoje zotrvanie v UFC.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Zaujímavé paralely v hlavnom zápase večera

Junior Dos Santos je výborný striker, ťaží najmä zo svojho boxu. Dos Santos je tiež bývalým šampiónom ťažkej váhy, ktorý stále pomýšľa na opätovné zasadnutie na trón. Curtis Blaydes je zas wrestler s drvivým ground and poundom, na prvý titulový zápas zatiaľ len čaká.

Hoci majú značne odlišné štýly, obaja majú vo svojej doterajšej kariére jednu veľmi zaujímavú paralelu. V jednoduchosti sa dá povedať, že typologicky navzájom predstavujú ich presný kryptonit.

Dos Santosova rivalita s Cainom Velasquezom sa stala legendárnou. Blaydes sa pritom štylisticky podobá práve na Velasqueza. Blaydes, podobne ako slávnejší Velasquez, má veľmi dobrý zápasnícky základ a rovnako obľubuje vyrukovať na svojich súperov prostredníctvom tvrdého tlaku.

Blaydes sa nestratí ani v postoji, no bez pochybností môžeme konštatovať, že preferuje pracovať na svojom súperovi na zemi. Tam má priestor pre údery, no aj nebezpečné lakte. Blaydes sa už raz výrazne priblížil k titulovej šanci, stopku mu však vtedy vystavil Francis Ngannou. 

Ngannouva druhá výhra nad Blaydesom mohla pripomínať Dos Santosove víťazstvo nad Cainom Velasquezom. A Dos Santos naozaj je v mnohom podobný desivému Ngannouvi. Predtým, ako do ťažkej váhy nastúpil rodák z Kamerunu, bol za najväčšiu postojársku hrozbu považovaný JDS. Brazílčan vždy vynikal vďaka svojmu kvalitnému boxu podporovanému dobre známou silou úderov, o ktorej sa presvedčil aj spomínaný Cain Velasquez.

Velasquez ale následne našiel recept na svojho rivala. Ďalšie dva duely už vyzerali úplne inak ako ten prvý. Velasquez nebol taký úspešný priamo v prenášaní súboja na zem, kľúčové pre neho bolo udržať zápas na pletive. JDS disponuje viac než slušnou obranou voči takedownom, percentuálne má jednu z najlepších obrán v dejinách ťažkej váhy. Avšak spôsob, akým ho Cain žmýkal v klinči, mu absolútne nevoňal.

To môže byť cesta úspechu aj pre Blaydesa. V úvodných kolách by možno nemusel vložiť do pokusov o prenesenie súboja na zem celú svoju energiu. Úplne by mu mohlo stačiť držať duel pri pletive. Ak sa postupne JDS unaví, Blaydes bude mať väčšiu šancu na dokončenie takedownov. Dá sa predpokladať, že čím dlhší zápas bude, tým viac to bude Blaydesovi vyhovovať.

Naopak Dos Santos bude zrejme potrebovať ukončiť duel v čo najrýchlejšom čase. Síce sa nemôže bezhlavo púšťať do útokov a vystrieľať hneď v úvode, no prvé dve kolá budú pre jeho štýl najnádejnejšie. JDS už taktiež nie je najmladší, veď Blaydes je od neho o sedem rokov mladší.

S ohľadom na všetky faktory súhlasíme s vypísanou kurzovou ponukou. Blaydes je oprávnený favorit duelu. Ani bývalého šampióna Dos Santosa ale nemôžeme podceniť, obzvlášť nie v ťažkej váhe, kde má jeden úder úplne iný efekt oproti nižším divíziám. Kurz na niekdajšieho kráľa ťažkej váhy je k tomu veľmi lákavý. 

Pudilovej zápas o všetko

Zápasiť bude aj Lucie Pudilová. Prvá a zatiaľ i jediná Češka v UFC bude s najväčšou pravdepodobnosťou bojovať o svoju budúcnosť.
Ak Pudilová chce zotrvať v UFC, bezpodmienečne musí zvíťaziť. O tom sa ani nedajú viesť žiadne debaty, po troch prehrách v rade a pri aktuálnom skóre 2-4 nič iné ako výhra neprichádza do úvahy.

Súperka Lucie Pudilovej sa však tiež nenachádza v ideálnej pozícii. Justine Kish vo svojich posledných dvoch vystúpeniach ťahala za kratší koniec, čo výrazne zatienilo výborný začiatok jej kariéry, čiže šesť víťazstiev v rade.

Stávkové kancelárie favorizujú českú zástupkyňu, lenže Kish bude nepríjemnou protivníčkou. Treba spomenúť, že Kish napríklad porazila Ninu Ansaroff či Randu Markos, hoci toto sú už trošku staršie výhry.

Duel medzi Pudilovou a Kish môže mať vyrovnaný priebeh. Obe bojovníčky si celkom istotne uvedomujú, že im ide o veľa a takým spôsobom by aj mali pristúpiť k duelu. Rozhodovať môže to, kto ukáže v samotnom zápase väčšiu túžbu vyhrať.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play