Oddych? Ani náhodou, Dos Santos chce mať vytýčený cieľ


Bývalý šampión pomenoval príčiny prehry proti Curtisovi Blaydesovi. JDS zároveň načrtol, aké by mohli byť jeho ďalšie kroky. 

Podarilo sa mu ubrániť všetky súperove pokusy o prenesenie duelu na zem, napokon však aj tak neslávil úspech.

Junior Dos Santos napĺňal podstatnú časť svojej taktiky, Curtisovi Blaydesovi nedovolil dotiahnuť do konca ani jeden z jeho takedownov. Blaydes pritom jednoznačne patrí k najlepším wrestlerom v divízii.

Ani výborná obrana proti Blaydesovmu zápaseniu však Brazílčanovi príliš nepomohla, keďže ho Blaydes nachytal v postoji, v disciplíne, v ktorej JDS zvykne dominovať.

Blaydes sa stále zlepšuje, jeho postoj celkom istotne nemožno podceňovať. Dos Santos je ale toho názoru, že neprehral kvôli skvelému výkonu Blaydesa. Bývalý šampión ťažkej váhy si myslí, že za svoju porážku je zodpovedný hlavne on sám a jeho nešťastné prevedenie určenej taktiky. 

Síce splnil istú časť zápasového plánu, lenže popri obrane zabudol na vlastnú ofenzívu. A práve to ho stálo víťazstvo. „Fyzicky som sa cítil veľmi dobre. Dával som si pozor na jeho takedowny, dodržiaval som plán, na ktorom sme boli dohodnutí s trénermi. Avšak to vlastne bolo všetko, čo som v zápase urobil. Akosi som zabudol na vlastné zbrane," hodnotil JDS svoj nezdar pre MMA Fighting.

„Nechal som mu príliš veľa priestoru. Bol som pripravený na takedowny, tie som veľmi dobre pokrýval. Lenže ako som udržiaval vzdialenosť, ktorá mi vyhovovala na bránenie jeho nástupov, nedokázal som ho zároveň natriafať údermi, čo ma stálo zápas. On to využil, zaslúžene vyhral," dodal Dos Santos k zápasu s Blaydesom.

Po troch výhrach v rade prišli dve prehry. Tie Dos Santosa vzdialili od cieľa, ktorým je návrat na trón najťažšej hmotnostnej kategórie v rámci UFC.

Tréneri mu teraz odporúčajú aspoň chvíľu odpočinku. Predsa, už nie je najmladší, jeho 36-ročné telo potrebuje oproti minulosti viac času na regeneráciu. 

Brazílčan ale odmieta uposlúchnuť svoj tím. Oddych je pre neho neprospešnou stratou času. „Chceli, aby som si dal pauzu, no ja nebudem odpočívať. Oddýchnem si až po tom, čo napravím moje chyby. Najradšej by som rovno dostal ďalší zápas. Aj po zranení som chcel okamžite vliezť do oktagonu, pretože to je pre mňa najlepšia medicína. Keď mám vytýčený nejaký cieľ, môj život je fajn," povedal Dos Santos.

Ak chce bývalý JDS zápasiť v dohľadnej dobe, ako riešenie sa ponúka májové UFC 250 v Brazílii. Iba ťažko niekto uverí, že ak sa Dos Santos dostane na túto kartu, bude to po prvýkrát, čo sa v rámci UFC predstaví na domácej pôde.

Znie to neuveriteľne, ale Junior Dos Santos od roku 2008 zápasí výlučne v USA, s výnimkou duelov v Anglicku, Chorvátsku a nedávno tiež v Austrálii. 

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky