Reyes bude pre Jonesa najväčšou výzvou od Cormiera, tvrdí Joe Rogan


Hlavný zápas UFC 247 môže pre šampióna znamenať výzvu, na ktorú čaká už dlhšie.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Drogy, jazda pod vplyvom návykovej látky, steroidy, opätovné nálezy zakázaného turinabolu, dopravná nehoda, pri ktorej bola zranená tehotná žena, obvinenie z napadnutia čašníčky v nočnom klube. To pritom ani zďaleka nie je všetko, ide len o akýsi základný prierez škandálov.

Nie, Jon Jones nie je žiadny anjelik. Tento fakt však nie je žiadnym tajomstvom. Sám Jones neraz priznal svoju nespútanosť a azda až nenapraviteľnosť. „Nemôžem tu sľubovať, že budem sekať dobrotu a stane sa zo mňa svätec, lebo stále som ten istý divoch. Samozrejme, môžem robiť lepšie rozhodnutia, môžem sa snažiť polepšiť. Ale to je asi tak všetko," povedal Jones v júli 2017.

Mimochodom, tieto slová Jones vyslovil približne mesiac pred tým, ako v jeho tele objavili stopy turinabolu a po druhý raz ho zbavili opasku šampióna poloťažkej váhy.

Jedinečná imunita

Úprimne, snáď nikomu inému by sa neprepieklo toľko incidentov a osobných zlyhaní. Jones sa napokon vždy zo všetkého vymotá a jeho kariéra pokračuje ďalej.

Nikto iný by sa nedočkal podobne zhovievavého prístupu zo strany organizácie pri takom počte kontroverzií. V čom teda spočíva Jonesove tajomstvo?

Odpoveď je vlastne dosť jednoduchá. Jones nemá konkurenciu v klietke. Vážne, toto je jeho štít. Nech sa okolo neho dialo čokoľvek, nech prišiel po akejkoľvek pauze, nech zápasil s kýmkoľvek, zakaždým to dopadlo rovnako, čiže zdvihnutím Jonesovej ruky.

To vďaka tomu si môže dovoliť to, čo nik ďalší. Ako poznáme Jona Jonesa, takmer s určitosťou čosi vyvedie aj v nasledujúcich jedenástich mesiacoch do konca tohto kalendárneho roka. A ako poznáme jeho promotéra, situácia sa aj tak nejakým spôsobom vyrieši.

Môžete vravieť, že mrhá svojím talentom, že mu problémy mimo oktagon navždy poškodili reputáciu, že si kvôli excesom nezaslúži svoje postavenie. Môžete tvrdiť, čo len chcete. V konečnom dôsledku je to jedno. 

Chýbajúca motivácia

Od prvého zápasu s Gustafssonom sa Jonesovi nestalo, že by sa musel triasť o výhru. Minuloročný súboj s Thiagom Santosom bol vyrovnaný, avšak v tomto prípade každý videl, že Jones rozhodne nevyužíva všetky svoje možnosti.

Duelom so Santosom pritom nebol prvý Jonesov zápas, v ktorom bolo zrejmé, že šampión má značnú rezervu vo svojom výkone. Ani Jonesov predošlý duel, proti Anthonymu Smithovi, sa neniesol v znamení žiadneho nadľudského výkonu. Jones dominoval, v podstate sa nedostal do výrazných problémov, ale jednoducho povedané, nepredviedol nič svetoborné. 

Zdalo sa, že ho vôbec nezaujíma ukončenie pred limitom. Akoby mu chýbala motivácia, vďaka ktorej by samého seba donútil urobiť čosi naviac. Spravil potrebné, zabezpečil si víťazstvo a ďalšiu titulovú obhajobu do svojej zbierky. No v divákoch zanechal zmiešané pocity.

Nebol to ten Jones, ktorý v odvetách zničil Daniela Cormiera aj Alexandra Gustafssona. Azda mu v posledných vystúpeniach chýbal vražedný inštinkt.

Takým spôsobom to odôvodňuje dlhoročný komentátor UFC Joe Rogan. Rogan v nedávnej epizóde svojho úspešného podcastu priblížil, ako si vysvetľuje Jonesove rozdielne nasadenie v posledných súbojoch. „Thiago Santos znamenal pre Jona titulovú obhajobu a šancu na zápas, ale nemyslím si, že to bol zápas, z ktorého mal obavy." 

„Jon podľa mňa potrebuje za súpera niekoho ako je Dominick Reyes, niekoho, kto ho zatlačí do kúta. Vtedy uvidíme toho Jona Jonesa, ktorý knokautoval Cormiera a vygumoval Gustafssona. To je skutočný Jon Jones. Jon, ktorý je zahnaný do kúta. Som toho názoru, že práve Reyes pre Jona predstavuje hrozbu, ktorá z neho vydoluje toho obávaného zabijaka. Očakávam, že Jon bude vo forme."

Najväčšia výzva od duelu s Cormierom

Daniel Cormier a Alexander Gustafsson celkom jednoznačne predstavovali pre Jona Jonesa najväčšie výzvy jeho kariéry. O tom niet žiadnych pochybností. 

Práve títo rivali z Jona Jonesa dostali asi to najlepšie. Samozrejme, žiaľ pre nich. 

A je tu reálna možnosť, že Dominick Reyes by sa mohol pridať na zoznam Jonesových najnebezpečnejších protivníkov. Rodák z Kalifornie si nesie do premiérového titulového duelu neporazenú bilanciu 12-0, čo by mu tiež malo dodávať sebavedomie. „Dominick Reyes prezentuje sériu nebezpečných faktorov," myslí si Rogan. „V prvom rade výšku a dlhé ruky. Potom rekord bez porážky, to je dôležitý aspekt zápasu, najmä po psychickej stránke."

„Dominick je veľmi sebavedomý, a to úplne oprávnene. Knokautoval bývalého šampióna Chrisa Weidmana, vlastne v poslednej sekunde knokautoval aj St-Preuxa (oficiálne to bolo bodové rozhodnutie, keďže St-Preux sa po chvíli dokázal postaviť na nohy bez cudzej pomoci, pozn. red.). Dominick má skutočnú silu vo svojich úderoch, výborný footwork a pohyb. Zároveň dokáže napodobniť štýl Thiaga Santosa, ktorý Jonovi príliš nesadol."

Santos zaznamenával úspech cez lowkicky, ktoré boli veľmi nepríjemné a určite obmedzili Jonesov pohyb. Reyes by sa mohol inšpirovať, no zároveň musí počítať s tým, že aj Jones bude lepšie pripravený.

„Pre Jona to bude veľmi nebezpečný zápas," pokračoval Joe Rogan. „Avšak Jon vie, do čoho ide a Jon je šampión. Nespochybniteľne najlepší šampión v histórii poloťažkej váhy. A v tomto zápase bude poriadne nabudený."

„Dominick Reyes bude pre Jona najťažším súperom od duelu s Danielom Cormierom. To bude Jona motivovať a my uvidíme tú najlepšiu verziu Jona Jonesa. Jon potrebuje ozajstnú výzvu, ktorá v ňom prebude zabijaka a nemyslím si, že Thiago Santos v ňom vzbudzoval obavy, so všetkým rešpektom. Jon potrebuje výzvu, akou je Dominick Reyes," dodal populárny komentátor.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!