UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titul


Jon Jones zostáva na tróne poloťažkej váhy, no Dominick Reyes mu skutočne pripravil výzvu, na ktorú čakal už dlhšie. Reyes si dokonca myslí, že bodoví rozhodcovia sa mali prikloniť na jeho stranu.

Joe Rogan nedávno vyslovil myšlienku, že na Jona Jonesa čaká najväčší test od stretu s Danielom Cormierom. „Dominick Reyes bude pre Jona najťažším súperom od duelu s Cormierom. To bude Jona motivovať a my uvidíme tú najlepšiu verziu Jona Jonesa. Jon potrebuje ozajstnú výzvu, ktorá v ňom prebude zabijaka. Jon potrebuje výzvu, akou je Dominick Reyes," povedal Rogan v priebehu týždňa vo svojom známom podcaste.

Roganove slová sa veľmi skoro potvrdili. Dominick Reyes od prvých sekúnd dokazoval, že si zaslúži príležitosť zápasiť o svetový titul poloťažkej váhy.

Úvod hlavného zápasu UFC 247 patril celkom jednoznačne vyzývateľovi. Reyes prekvapil Jonesa svojím nasadením. V niektorých chvíľach to dokonca vyzeralo tak, že Jones bol v nemalých problémoch. Predsa, Reyes má vážnu silu vo svojich úderoch, o čom sa Jon Jones presvedčil aj na vlastnej koži.

V priebehu prvých kôl panovalo presvedčenie, že Dominick Reyes má navrch. Úvodné dve kolá podľa všetkého rozhodne patrili práve Reyesovi. „20-18 pre vyzývateľa. Reyes bojuje životný zápas," napísal po druhom kole na Twitter novinár Ariel Helwani.

Tretie kolo už bolo o dosť vyrovnanejšie. V tomto momente sa objavili prvé hlasy pre Jonesa. Mnohí novinári sa však napriek tesnejšiemu kolu opäť priklonili na stranu Reyesa, ktorý podľa viacerých názorov viedol už 3-0. 

Posledné dve kolá jasným spôsobom ovládol šampión. Jones preukázal, prečo je tak dlho držiteľom opasku poloťažkej váhy. Reyes viditeľne spomalil, zatiaľ čo Jones v kolách šampiónov dupol na plyn. 

Jones si uvedomoval, že zápas je veľmi tesný. Jonesov tréner Greg Jackson pred posledným kolom naliehal, aby ukončil duel pred limitom. Jones ovládol posledné dejstvo súboja, k ukončeniu sa ale nedostal. O osude zápasu rozhodovali bodoví arbitri. Tí sa priklonili na stranu Jona Jonesa, a to v pomere 2x 48-47, 1x 49-46.

Jones teda zostáva na tróne poloťažkej divízie. Rozhodnutie v jeho prospech vyvolalo veľkú debatu, no nič z toho už nezmení fakt, že Jones si pripísal ďalšiu titulovú obhajobu. „Som si istý, že posledné kolo patrilo mne a verím, že zápas som určite vyhral. Tie takedowny mi veľmi pomohli. Síce som ho neudržal na zemi príliš dlho, no vzal som ho na zem vo viacerých kolách," hodnotil po zápase šampión.

Samozrejme, Reyes s výsledkom nesúhlasil a bol sklamaný. Prehru ale prijal s pokorou. „V posledných dvoch kolách bol na mne nalepený, ale podľa mňa mi patrili prvé tri kolá. Avšak aj taká je táto hra," povedal Reyes.

Jones v Houstone zaznamenal už jedenástu úspešnú titulovú obhajobu, celkovo trináste víťazstvo v titulových zápasoch.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!