Jakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play


O kontroverznom Jakubovi Müllerovi sa už napísalo veľa. Jednými nenávidený, inými rešpektovaný rozhodca a hlavný tréner Jayman MMA Fighting Systems ale ukázal gesto, aké na domácej pôde a zrejme ani nikde vo svete nemá obdobu.

Včera sa v Ostrave konal galavečer MMA Deň Bojovníkov, na ktorom sa proti sebe postavili Damián Kohút z MMA Team Slovakia Trebišov a domáci borec Vlastimil Matúška z JMFS. Na konci zápasu rozhodca dvihol ruku domácemu borcovi.

„Na SK/CZ scéne si ľudia zvykli, že sa nemá nechávať verdikt na bodových, pretože domáci borec bude zvýhodnený. Na tomto gala to však neplatilo,“ prezrádza tréner MMA Team Slovakia Trebišov Tibor Topor. Akonáhle sa totiž ruka dvihla domácemu zápasníkovi, tak jeho tréner Jakub Müller začal hlasno protestovať. Dokonca svojmu zverencovi prikázal, nech si pohár pre víťaza nevezme.

To, čo ale prišlo neskôr, až tomu Topor nechcel ani uveriť. A nie je jediný! „Po konzultácii s Müllerom, že nech si z toho hlavu nerobia, že to sa proste stáva, nastal ďalší šok. Jakub Müller podal oficiálny protest!!! Áno, oficiálny protest proti vlastnému zverencovi, pretože by ho takáto výhra netešila. K tomuto sa nedá povedať nič iné, iba klobúk dole za férovosť a zásadovosť trénera JMFS. Posúva MMA dopredu a tak isto ide vzorom pre svojich chalanov.“

Aj keď sa výsledok po rozhodnutí na body meniť s určitosťou nebude, Müller ukázal veľké gesto a zasa potvrdil, akou je výraznou osobnosťou našej MMA scény.

 

FOTO: czechfighters.cz
Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play