Dana White: Nenechávajte to v rukách bodových rozhodcov


Prezident UFC už roky radí zápasníkom, aby sa nespoliehali na bodových rozhodcov. „Neviem koľkokrát to ešte budem musieť povedať," hovorí Dana White.

Moment, ktorý potvrdil víťazstvo Jona Jonesa nad Dominickom Reyesom a tým pádom jeho zotrvanie na tróne, spustil ostrú debatu. Veľká skupina ľudí, či už novinárov alebo fanúšikov, je totiž toho názoru, že vyhrať mal Reyes.

Dana White, prezident UFC, sa zvykne na pozápasovej tlačovej konferencii otvorene vyjadriť k verdiktu rozhodcov. White ani tentoraz nebol ticho, no na rozdiel od iných príležitostí v tomto prípade skôr obhajoval konečné rozhodnutie.

„Bodovanie bolo naozaj zvláštne. Joe Silva (bývalý matchmaker UFC, pozn. red.) si myslí, že to bola remíza. Kevin Lole (novinár z Yahoo) mal skóre 3-2 v prospech Jonesa. Ja som to mal pred posledným kolom 3-1 pre Reyesa. Moje vlastné deti ma terorizujú a pýtajú sa, ako sa môže stať čosi takéto. Ozvalo sa mi mnoho ľudí a každý to mal nabodované inak.“

Prezident organizácie súhlasí s tvrdeniami, že bodoví rozhodcovia, ktorých najala atletická komisia, sa neuviedli práve v najlepšom svetle.

Duel Jona Jonesa a Dominicka Reyesa nebol jediným kontroverzným rozhodnutím turnaja. Celkovo sme videli až štyri rozhodnutia, pri ktorých sa arbitri nezhodli jednohlasne, čiže bol vyhlásený ako tzv. „split decision“. Ďalšie rozhodnutie na split decision by vyrovnalo rekord na jeden galavečer.

Avšak pokiaľ je reč čisto o hlavnom zápase večera, Dana White nemá pocit, že sa jednalo o vyslovene zlé rozhodnutie alebo povestnú krádež.

„Aká je skutočnosť?“ pýtal sa White. „Nie sme rozhodcovia, nikto z nás. Bodoví rozhodcovia určia víťaza a hotovo. Čo sa týka dnešných rozhodnutí, určite to malo ďaleko od dokonalosti. Čaká nás tu ešte dosť práce.“

„Naďalej musíme pracovať s komisiami, aby sme nezastavili progres, no ak sa rozprávame o Reyesovom zápase, bolo veľmi veľa ľudí, ktorí ma kontaktovali a každý mal rozdielne skóre. Neviem koľkokrát to ešte budem musieť povedať, ale keď Dominick Reyes bojuje proti Jonovi Jonesovi, a keď Jon Jones bojuje proti Dominickovi Reyesovi, obaja bojujú aj proti rozhodcom. Ak nemáte pocit, že rozhodnú správne, ak máte pochybnosti, jednoducho to nenechávajte v ich rukách,“ radí White už roky.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!