Rafael Lovato Jr. sa vzdal titulu, trápia ho vážne zdravotné problémy


Rafael Lovato Jr. sa musí vzdať svojho opasku. K tomuto kroku ho donútil jeho zdravotný stav.

Po skvelej kariére v rámci súťaží v grapplingu sa Rafael Lovato Jr. pred niekoľkými rokmi rozhodol presedlať na novú kariérnu dráhu. Lovato krátko po svojom debute v MMA podpísal kontrakt s Bellatorom, ktorý z neho postupne vybudoval jednu zo svojich hlavných tvárí. 

Lovato sa dostal až do titulového zápasu, v ktorom vyzval o vtedajšieho šampióna strednej váhy Gegarda Mousasiho, veterána organizácií UFC, Pride, Dream či Strikeforce. Lovato síce vstupoval do tohto súboja ako outsider, no napokon z klietky odchádzal s opaskom.

Duel proti Mousasimu sa konal v júni 2019. Lovato odvtedy nezápasil a v podcaste Joe Rogana nedávno prezradil dôvod svojej odmlky. Lovatovi diagnostikovali abnormálne vytvorené cievy v oblasti mozgu alebo miechy.

Túto diagnózu Lovatovi zistili ešte pred zápasom s Mousasim, no lekári mu napokon dali zelené. Ako vyšlo najavo, toto rozhodnutie doktorov nebolo správne. Ďalšie vyšetrenia neskôr ukázali, že išlo o obrovský risk.

Lovato preto ustúpil do úzadia. Pôvodne chcel niekoľko mesiacov na to, aby sa pokúsil zotaviť zo svojich zdravotných komplikácií. Po čase ale vysvitlo, že Lovato bude celkom určite potrebovať viac času, pričom nie je isté, že sa vôbec jeho stav zlepší natoľko, že ho lekári znova pustia do zápasu.

Lovato sa kvôli tomu rozhodol uvoľniť titul. „Nikdy nezabudnem na moju cestu za opaskom Bellatoru, bolo to úžasné. Sníval som o dlhom držaní opasku, ale život má niekedy iné plány. Viem, že divízia musí ísť ďalej. Všetkým bojovníkom, ktorí sa budú snažiť získať tento titul, želám veľa šťastia v ich zápasoch. Ak to bude možné, budem sa snažiť vrátiť, ak nie, život pôjde ďalej a bude pre mňa rovnako úžasný. Zároveň sa teším na zaujímavú spoluprácu s Bellatorom," povedal k svojmu rozhodnutiu samotný Lovato.

Vo svojom stanovisku Lovato hovorí aj o novom druhu spolupráce s Bellatorom, no zatiaľ nenaznačil, o čo by sa malo jednať. Dá sa však predpokladať, že pôjde buď o možnosť komentovania turnajov alebo organizácia rôznych seminárov a autogramiád.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play