Naštvaný Thiago Santos: „Neurobím krok vzad."


Thiago Santos sa čochvíľa začne intenzívne pripravovať na svoj návrat do oktagonu. Dohodnutie jeho ďalšieho súboja však zrejme bude ťažšie než sa predpokladalo. „Predostreli predo mňa ponuku, ktorá znamená krok vzad, a ten ja neurobím."

Takmer.

Jedno slovo, no i tak vie spraviť poriadny významový rozdiel.

Svoje by o tom vedel povedať Thiago Santos, ktorý takmer zdolal Jona Jonesa. Nechýbalo veľa, stačilo, aby sa na jeho stranu pridal ešte jeden bodový rozhodca. Stačilo, aby na mieste tých dvoch arbitrov, ktorí rozhodli v prospech Jonesa, sedel niekto iný. Všetko mohlo byť inak.

Namiesto toho však Santosa dostihla krutá realita. Roztrhnuté väzy v kolenách ho na niekoľko mesiacov vyradili z tréningového procesu a tým pádom mu aj vzali slovo pri aktuálnom dianí v divízii.

Samozrejme, nedalo sa čakať, že celá divízia bude čakať práve na uzdravenie Santosa. Život v poloťažkej váhe šiel ďalej. 

Avšak predpokladalo sa, že Santos minimálne dostane do svojho návratu protivníka z užšej špičky divízie, nech sa v prípade výhry môže čo najskôr zapojiť naspäť do titulovej konverzácie. Lenže opak sa ukázal pravdou.

Thiago Santos je presvedčený, že v júli sa bude môcť znova postaviť do oktagonu, keďže v marci pravdepodobne dostane od lekárov povolenie trénovať bez akýchkoľvek obmedzení. Santos pôvodne dúfal, že by sa mohol rovno dočkať odvety s Jonesom.

Momentálne je ale situácia komplikovanejšia. UFC proti nemu údajne odmieta postaviť súpera čo i len z prvej desiatky rebríčka. „Určite chcem ten zápas, no nie je to na mne, ja o tom nerozhodnem. Chcú odo mňa, aby som prijal zápasy, o ktoré vôbec nestojím," rozhovoril sa Santos pre portál MMA Fighting.

Santos tvrdí, že UFC ho oslovilo so zápasom, ktorý absolútne nespĺňa kritériá duelu, čo ho aspoň priblíži k odvete so šampiónom. Santos je známy tým, že neuhne pred žiadnou výzvou a stretne sa s kýmkoľvek. Tentoraz to však vyzerá tak, že Santos nemieni ustúpiť od svojich požiadaviek.

„Nikdy nepoviem na nejaký zápas nie, vôbec mi nezáleží, proti komu budem bojovať. No niečo som si vybojoval, zaslúžim si to, neplánujem spraviť krok späť. Predostreli predo mňa ponuku, ktorá znamená krok vzad, a ten ja neurobím."

„Nemôžem povedať presné meno, lebo to by mi mohlo spôsobiť komplikácie, ale bol to niekto mimo Top 10. Podľa mňa nie je spravodlivé, aby som zápasil s niekým, kto nie je v prvej päťke alebo šestke divízie. Nepotešilo ma, keď mi ponúkli súpera, ktorý naposledy prehral a je v rebríčku nízko. Ak to takto pôjde ďalej, budeme mať problém dohodnúť sa na ďalšom zápase," dodal Santos.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play