Snaží sa Oktagon zničiť PCF?


Azda sa nenájde osoba, ktorá by nepasovala za absolútnu jednotku na domácej scéne organizáciu Oktagon MMA. Kvalitné turnaje ale robia aj iné organizácie a medzi najlepšie patrí Pit Cage Fighting, najstarší promotér na Slovensku. A práve na túto organizáciu zrejme Oktagon zacielil.

Obe organizácie boli v konflikte už v minulosti, keď promotér Ondrej Novotný naznačil, že niektoré veci PCF kopíruje od Oktagonu, čo PCF odmietlo. Bolo tak jasné, že organizácie sa nemajú v láske. A ani mať nemusia, veď MMA je konkurenčný boj na všetkých frontoch, nie iba v klietke. Zazmluvňovanie bojovníkov, ktorí pôsobili u konkurencie nie je žiaden problém a dokonca je to aj vítaný jav, keďže si figteri finančne prilepšia. Tentokrát ale Oktagon vytiahol ťažký kaliber.

Reč je o zazmluvnení Jána Metyľa, človeka, ktorý nikdy nemal ani amatérsky zápas a nemá dlhodobé zázemie v bojových športoch. Podstatnejšie je ale to, že sa mal Metyľ predstaviť pred časom v organizácii PCF v zápase s Grznárom. Tento súboj sa ale neuskutočnil, keďže sa Grznár zranil.  

Organizácia ale cítila dlh k fanúšikom a tak naplánovala turnaj v Humennom, v Metyľovom mieste bydliska, aby si dal zápas pred domácim publikom. Turnaj PCF 22 bol ohlásený na 28.3. a sám Metyľ promotérom s turnajom pomáhal. Podľa slov Pavla Hrubého, zástupcu PCF, mal Metyľ dohodnutého súpera a až do minulého týždňa šlo všetko podľa plánu.

Pred pár dňami ale Metyľ náhle organizácii oznámil, že sa na PCF nepredstaví aj napriek tomu, že organizácia dala turnaj do Humenného práve kvôli nemu a jeho fanúšikom. Na veľké prekvapenie včera Metyľ na svojom Facebooku oznámil, že sa predstaví koncom apríla na podujatí Oktagon Prime 4 v susedných Košiciach.

Samotný Oktagon pritom bojovníka zatiaľ vôbec nepredstavil, ani ho nijako nepromoval. Mali sme tu pritom mená ako Štáfek a Benko, ktorých Oktagon objavil a vybudoval, Metyľa ale objavilo a vybudovalo PCF. Ak si to zhrnieme, Oktagon na svoju stranu pretiahol úplného amatéra, ktorý nikdy nemal zápas, ktorého Oktagon zatiaľ ani nepredstavil, ktorého vypromovalo PCF a urobilo pre neho turnaj v Humennom. Tváriť sa, že Oktagon ho angažoval kvôli jeho kvalitám v klietke je nepravdepodobné.

Update: Ján Metyľ vysvetlil celú situáciu.

 

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!