UFC: O titul mušej váhy bude zápasiť len jeden bojovník


Mušia váha sa môže znova dostať do nejasnej situácie. Deiveison Figueiredo totiž po včerajšom zlyhaní na vážení nemôže získať uvoľnený opasok ani v prípade víťazstva.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

29. február. Dátum, ktorý sa opakuje len raz za štyri roky, no tentokrát sa nesie v znamení významných udalostí. Asi najväčšou udalosťou sú u nás bezpochyby parlamentné voľby, ktoré vyšli práve na dnešok. 

Mnohí voliči teda netrpezlivo čakajú na 23. hodinu, kedy sa skončí volebné moratórium a médiá postupne začnú prinášať výsledky exit pollov či stav samotného sčítavania hlasov. 

Avšak nech už ste voličom a čakáte na výsledok svojho favorita, alebo vás voľby vôbec nezaujímajú, Svet MMA vám ponúka návrh na náhradný program s rovnakým začiatočným časom, čiže hodinu pred polnocou. Program konkrétne zaobstarajú aktéri podujatia UFC Fight Night vo Virginii.

O titul bude zápasiť len jeden z bojovníkov

Mušia váha v UFC má za sebou značne krušné časy. Henry Cejudo síce „zachránil“ túto divíziu, keď zdolal TJ Dillashawa, no následne ju aj rovno opustil a namiesto toho prešiel do bantamovej váhovej kategórie.   

UFC dlho hovorilo o úplnom rozpustení mušej váhy. Nakoniec sa ju rozhodlo ponechať a dnes vidíme pokus o jej vzkriesenie prostredníctvom korunovania nového kráľa. Ani to ale napokon nebude také jednoduché. Jeden z bojovníkov určených do titulového duelu sa rozhodol, že celú situáciu ešte viac zamotá. 

Samozrejme, Deiveson Figueredo nezlyhal na váhe naschvál. On sám predsa najviac dopláca na to, že sa nezmestil do váhového limitu, keď prevážil o vyše dve libry. Figueredo je nútený odovzdať 30% zo svojej výplaty súperovi a rovnako stráca šancu na zisk opasku. Keby aj zvíťazí, nestane sa šampiónom.

Neurobil to schválne, no minimálne sa zachoval veľmi nezodpovedne. A to sa nevypláca. Nielen z dôvodov, kvôli ktorým sa dostal do nevýhody v dnešnom dueli, ale tiež pre budúcnosť. Ktovie, či mu dá UFC niekedy ďalšiu možnosť.

Navyše, Figueredo ohrozil celú divíziu. Ak vyhrá, mušia váha nezíska nového šampióna a vedeniu organizácie pokojne môže dôjsť trpezlivosť. Mušia váha môže odísť do zabudnutia.

I preto dnes azda všetci zainteresovaní budú držať palce Josephovi Benavidezovi.

Benavidez má po rokoch príležitosť dokázať to, čo sa mu kedysi nepodarilo - posadiť sa na trón mušej váhy. Vtedy ho zdolal Demetrious Johnson, ktorý však dnes pôsobí v ONE Championship. 

Dokáže sa Benavidez vyrovnať s tlakom? Predsa, na jeho pleciach bude možno ležať budúcnosť celej divízie. 

A Figueredo sa rozhodne neporazí sám. Do UFC prišiel ako neporazený uragán a takým štýlom aj vlietol medzi svetovú špičku. V siedmich dueloch poznal chuť prehry iba raz, väčšinu zo svojich víťazstiev pritom ukončil pred limitom, čo v tejto divízii nie je bežné.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play