UFC: Mušia váha naďalej bez šampióna (video knokautu)


Titulový zápas neurčil nového šampióna.

Mušia váha sa nedočkala korunovania svojho nového kráľa. Deiveson Figueredo síce knokautoval Josepha Benavideza, no kvôli tomu, že deň predtým sa nedokázal zmestiť do váhového limitu, si nemohol z oktagonu odniesť opasok. Ten momentálne nemá majiteľa.

Do zápasu vstúpil aktívnejšie Benavidez, ale už veľmi skoro sa musel brániť pokusu o submisiu zo strany šikovného brazílskeho reprezentanta. Túto hrozbu ešte Benavidez zahnal, no v druhom kole sa už nedokázal zotaviť z tvrdého úderu, ktorý ho poslal k zemi.

Figueredov tvrdý úder rozhodol zápas:

Figueredo mohol oslavovať, no ako už bolo vysvetlené, nie zisk titulu. To mu však neskazilo náladu, keďže jeho cieľom bolo v prvom rade čosi iné. „Prosím, prepáčte mi, že som včera nespravil váhu. Vždy som sa správal profesionálne, nabudúce sa to už nestane. Sľubujem. Dnes bolo pre mňa dôležité urobiť pre vás šou, a to som dodržal. Neodchádzam s opaskom na ramene, no ponúkol som vám šou. A verím, že ak to je Božia vôľa, opasok sa ku mne predsa nejako dostane," uviedol bezprostredne po zápase Deiveson Figueredo.

Skóre 18-1 a z toho až 15 víťazstiev ukončených pred limitom. To je veľmi slušná bilancia, a vzhľadom na počet ukončení aj viac než obdivuhodná vizitka na mušiu váhu. Deiveson Figueredo svojím výkonom dokázal, že právom patrí na čelo divízie a pokojne sa môže v ďalšom dueli stretnúť trebárs s Henrym Cejudom. Samozrejme, pokiaľ ten prejaví záujem o návrat do svojej materskej váhovej kategórie. A otázne je tiež to, ako Figueredovi uškodí nespravená váha.

Benavidez má na druhej strane o čom premýšľať. Po druhýkrát v kariére prehral pred limitom a vo veku 35 rokov bude jeho prípadná cesta za ďalšou titulovou príležitosťou značne sťažená oproti ostatným vyzývateľom.

„Ako by to ani nebolo skutočné. Toto musí byť nočná mora," povedal Benavidez neveriacky. 

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play