Úvodné 1.kolo PML je za nami


Počas vypredaného podujatia Dracula Fight Night 2 vypukol aj nový projet thaiboxerskej scény - Professional Muaythai League!

Na podujati prebehli 4 zápasy v rámci PML, kde v 3 váhových kategóriach (63,5kg / 71kg / 81kg), štyria Slováci bojujú systémom každý s každým.

Prvý dvaja s najväčšim počtom bodov sa na konci znovu stretnú vo finále v 5.kolovom zápase o národný titul WMC!

Prvý zápas v rámci PML bol v skupine do 63,5kg medzi Lukášom Mandinecom a Nikolasom Krivákom. Mandinec bol favorit celej skupiny, ale v tomto zápase sa výrazne trápil.

Aj napriek neustálemu tlaku nevedel nájsť recept na dobre hýbajúceho a kopajúceho sa Nikolasa Kriváka. Po 3.kolách tento zápas končí remízou a obaja si pripisujú do tabuľky po 1 bode!

Druhý zápas bol v skupine do 81kg medzi Renom Kopúncom a Milanom Kučerom. Zápas, ktorý nemal vysloveného favorita nakoniec lepšie dopadol v prospech Kučeru. 

Ten dokázal ukázať väčšie spektrum thajských techník ako kopy, lakte a kolená. Kopunec aj keď sa snažil skracovať vzdialenosť na svoj tvrdý box, tak v tomto zápase ťahal za kratší koniec.

Víťaz 2:0 na body teda Kučera a ten si pripisuje za výhru 2 body. Kopunec za prehru 0 bodov.

Tretím zápasom bol zápas v skupine do 71kg. Jasným favoritom bol domáci Jozef Janotík oproti mladému Jacobovi Mikulovi. Ale zápas mal úplny iný priebeh ako všetci očakávali.

Mikula ukázal výborný klinč a tvrdosť. V jednej z prestreliek sa mu podarilo v 2.kole poslať k zemi Janotíka tvrdým zadným direktom. Ten sa ale dokázal postaviť a v 3.kole počitanie vrátiť, keď Mikulu zase on poslal k zemi!

Po vyrovnanom a dramatickom zápase sa nakoniec z výhry tešil Janotík 2:1 na body a na svoje konto si pripísal 2 body! Mikula sa ale ukázal v parádnom svetle!

Posledným zápasom bol opäť zápas v skupine do 81kg. Favorit skupiny Jakub Benko sa stretol s nepríjemným Jozefom Kolodzejom.

Pred zápasom sa očakávalo, že Benko bude mať problémy s tvrdým boxom Kolodzeja, ale opak bol pravdou. Zápas mal jednoznačný priebeh, kde Benko dominoval tvrdými kopmi a lakťami!

Po 4 počítaniach rozhdoca zápas predčasne ukončil v prospech Benka a ten si za predčasnú výhru pripísal do tabuľky 3 body!

Ďalšie kolo PML prebehne už 21.marca v Trenčíne na akcii Muay Thai Evening 11, kde sa uskutočni ďalšich 5 zápasov!

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play