Oktagon 16 dostal od českej vlády stopku, turnaj sa presunie na iný dátum


Česká vláda podobne ako tá slovenská zakázala konanie športových akcií. V Česku zákaz platí pre všetky podujatia s účasťou nad 100 osôb, čo sa samozrejme dotýka aj turnaja Oktagon 16.

Český premiér Andrej Babiš dnes oznámil, že vláda v reakcií na šíriaci sa koronavírus zakázala konanie športových, kulktúrnych a náboženských akcií s účasťou nad 100 osôb. Zákaz bude platiť až do odvolania.

Podobné rozhodnutie včera prijala aj slovenská vláda. Na Slovensku však platí absolútny zákaz, športové podujatia sa nemôžu uskutočniť ani bez prítomnosti divákov. V Česku podľa všetkého zatiaľ nezakázali organizáciu takýchto akcií za zatvorenými dverami.

„Nediskutovali sme to do detailov," povedal Babiš, ktorý nevyvrátil, že je možné, aby sa podujatia konali bez divákov po vzore SP v Biatlone.

Opatrenie sa samozrejme dotýka aj galavečera Oktagon 16, ktorý sa mal cez víkend uskutočniť v Ostrave. Promotér organizácie Oktagon MMA Ondřej Novotný pre Sport.cz uviedol, že turnaj sa presunie.

„Ide o čerstvú informáciu, ktorú teraz budeme riešiť. Rozhodnutím sa musíme riadiť, tým je turnaj do odvolania presunutý, nie zrušený. Galavečer presunieme na iný termín," povedal Novotný.

Článok bol aktualizovaný o 10:52.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play