UFC naďalej odmieta rušiť turnaje, miesto konania sa stále hľadá


UFC sa nevzdáva a hľadá nové možnosti. White: Toto nás nezastaví, zápasy budú.

V Európe sú prerušené veľké futbalové ligy, postupne sú ukončované hokejové či basketbalové súťaže, zrušené budú čoskoro aj hokejové Majstrovstvá sveta, stopky boli vystavené tiež svetovým pohárom v ostatných športoch. V zámorí zastavili NBA aj NHL. V Austrálii neprebehol prvý pretek z tohtoročného seriálu Formuly 1.

Popri všetkých opatreniach, ktoré majú zabrániť celosvetovému šíreniu koronavírusu, sa však niektoré organizácie stále odmietajú vzdať svojich podujatí. Na domácej scéne sme síce boli svedkami presunutia ostravského Oktagonu a v USA zas podobne reagoval Bellator, ktorý rovnako presunul svoj galavečer v Connecticute na neskoršiu časť tohto roka. Avšak UFC naďalej trvá na tom, že svoje turnaje rušiť nebude.

Včerajší event v Brazílii aj s úspešne debutujúcim Davidom Dvořákom sa konal pred prázdnymi tribúnami, no vyzerá to tak, že ani toto riešenie nie je trvalé a pri ďalších podujatiach už ho nebude možné využiť.

Štáty obmedzujú či úplne zakazujú konanie športových akcií. Vládne nariadenia sa začali dotýkať aj turnajov UFC a viac sa im nedá vyhnúť len zatvorením brán a teda prázdnym hľadiskom. Najakútnejší je tento problém pre budúcotýždňový turnaj, ktorý sa mal konať v Londýne.

Teraz je ale jasné, že v Londýne sa celkom určite toto podujatie usporiadať nemôže. UFC dnes oficiálne potvrdilo medializované informácie z posledných hodín. „Turnaj UFC Londýn zmení dejisko. Organizácia zvažuje dostupné možnosti, vrátane miest v Spojených štátoch. Detaily budú zverejnené v najbližších dňoch. Fanúšikovia môžu požadovať za vrátenie lístkov plnú sumu," píše sa v oficiálnom stanovisku UFC.

Možnosť UFC Apex padla

V tejto chvíli stále nie je jasné, kde sa event uskutoční. Pritom má prebehnúť už o šesť dní.

Pôvodne sa spomínala možnosť, že UFC využije nové centrum s názvom UFC Apex, ktoré bolo minulý rok otvorené v Las Vegas.

UFC Apex mal byť rovnako dejiskom nasledujúcich turnajov pôvodne hostených americkými mestami Portland a Columbus. Napokon však padla aj táto možnosť. Nevada sa pridala k ostatným štátom a tiež zakázala športové podujatia v rámci opatrení pred šírením nákazy COVID-19. 

To výrazne komplikuje náhradný plán UFC. Organizácia okolo svojho prezidenta Dana Whitea teraz musí narýchlo vymýšľať nové riešenie, ktoré zachráni plánované duely.

Nová štartovka

Hoci koronavírus spôsobil pandémiu a práve prísne opatrenia by mali predstavovať jedinú šancu na spomalenie šírenia nákazy, White plánuje urobiť všetko pre to, aby sa UFC nemuselo pridať k ostatným športovým ligám, ktoré rušia svoje akcie. 

Ale ďalšou komplikáciou je skutočnosť, že Spojené štáty tiež zamedzujú prístup do svojej krajiny cudzincom. To znamená, že aj budúcotýždňový turnaj, ktorý bol v podstate celý zložený zo zápasov Britov či Európanov, potrebuje novú štartovku.

UFC kvôli tomu rozposlalo zámorským manažérom správy, v ktorých hľadajú zápasníkov ochotných prijať zápas na poslednú chvíľu. UFC je ochotné podpísať nových zápasníkov. Podmienkou je, aby boli občanmi USA alebo mali platné víza.

„Toto nás nezastaví. Zápasy sa teraz nemôžu konať ani v Apexe vo Vegas, ale my nájdeme spôsob, ako to vyriešiť," ubezpečoval včera White v televízii ESPN. 

V ohrození je samozrejme aj očakávaný aprílový súboj Khabiba Nurmagomedova a Tonyho Fergusona. Tento duel je podľa všetkého naozaj prekliaty, avšak White stále trvá na tom, že jeho organizácia nájde spôsob, ako túto situáciu zvládne. Las Vegas a Brooklyn sú zrejmé von z hry, no UFC chce v najbližších dňoch vytiahnuť z rukáva nečakané eso.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva