Khabib upokojuje: Dana nám čoskoro oznámi nové dejisko


"Prekliaty" zápas medzi Khabibom Nurmagomedovom s Tonym Furgusonom sa napokon možno podarí zachrániť. V hre je údajne úplne nové dejisko duelu.

Pandémia koronavírusu sužuje celý svet. Opatrenia zavedené viacerými vládami v Európe či zámorí samozrejme majú dopad aj na športové dianie, ktoré sa podobne ako okolitý svet, takmer zastavilo.

Zastaviť sa však odmieta UFC. Najväčšia svetová organizácia v rámci MMA sa naďalej snaží urobiť všetko pre to, aby mohla pokračovať v organizovaní svojich podujatí, a to za každú cenu.

UFC prišlo kvôli vládnym zákazom o viaceré alternatívy, napríklad aj o možnosť organizovať turnaje vo Vegas v centre UFC Apex, kde sa natáča trebárs Contender Series. Prezident organizácie Dana White ale trvá na tom, že spolu so svojimi ľuďmi nájde spôsob, ako priniesť fanúšikom očakávané súboje aspoň prostredníctvom televízie a rôznych streamingových služieb.

Predsa, UFC síce prichádza o zisk zo vstupného, no možný zárobok z predaja PPV je príliš lákavý na to, aby sa UFC nepokúsilo o zdanlivo nemožné. Kľúčový je pritom najmä jeden z nadchádzajúcich duelov.

"Prekliaty" zápas medzi Khabibom Nurmagomedovom a Tonym Fergusonom sa počas uplynulých rokov zrušil hneď štyrikrát, naposledy pre naozaj bizarný dôvod, keď sa Ferguson len pár dní pred duelom potkol o kábel v televíznom štúdiu. 

White nemieni dovoliť, aby zápas tentoraz zrušil koronavírus. A jeden z aktérov je presvedčený o tom, že zápas bude môcť 18. apríla prebehnúť.

Khabib Nurmagomedov v streame na sociálnej sieti ubezpečil fanúšikov, že v zákulisí sa pracuje na náhradnom pláne a už onedlho sa dozvieme dejisko zápasu o titul ľahkej váhy. Uvidíme, ako sa to vyrieši. Dana nám čoskoro oznámi nové dejisko súboja."

Zápas Nurmagomedova a Fergusona sa mal pôvodne uskutočniť v Brooklyne. To už nie je možné a UFC musí urýchlene konať. Podľa mňa nám stačí nájsť priestor pre 100 ľudí, viac na zorganizovanie toho podujatia netreba," myslí si aktuálny šampión ľahkej váhy. „Zavrite brány arény, 100 ľudí vojde dnu a postará sa o šou. Zapnite kamery a spustite PPV, viac netreba. Ľudia, ktorí sú v karanténe alebo doma, sa aspoň môžu zabaviť."

Aké bude riešenie, s ktorým má vyrukovať Dana White, sa dozvieme v priebehu nasledujúcich dní.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva