Pavol Neruda rozbehol nový podcast nielen o MMA


Pavla Nerudu poznáme v prvom rade ako promotéra a spolumajiteľa organizácie Oktagon MMA. Už ale menej ľudí vie, že Palo má vyštudovanú Filozofickú fakultu v Bratislave a tak mu nie sú cudzie ani iné sféry ako MMA. Aj preto sa rozhodol pre nový formát podcastu so zaujímavými osobnosťami.

„Častokrát sa mi stávalo v živote, hlavne keď už beží Oktagon, že človek stretne veľmi zaujímavých ľudí a keď sa s nimi rozprávam, stáva sa mi, že ten človek ma niečím obohatí. Po rozhovore si neraz poviem, že mi to dalo niečo do života, že tento človek má zaujímavé názory, iný pohľad na život a posúva ma to dopredu. Tak som prišiel s nápadom spraviť podcast, kde si budem týchto ľudí volať a viesť debatu na takéto témy, aby sme obohatili aj ďalších ľudí. Ak sa podarí obohatiť iba jedného človeka, tak určite to stojí za to. Chcel by som tak preniknúť do duše zaujímavých ľudí a túto ich stránku osobnosti priniesť poslucháčom. Nechcem robiť klasický podcast ako v prípade MMA bojovníkov, že ako sa pripravujú na zápas a čo hovoria na súpera, tak to nebude tento typ podcastu ale formát, ktorý by mal priniesť ľuďom hodnotu,“ prezrádza Neruda.

Je tak jasné, že podcast sa bude uberať nie iba faktografickou rovinou, ale má priniesť aj hlboké rozhovory. V USA napríklad takýto formát poznáme u MMA komentátora Joe Rogana, ktorý okrem bojových športov rozoberá aj iné témy, keď jeho hosťom bol napríklad aj Elon Musk. Neruda našiel ale inšpiráciu v slovenskej legende nočných debát.

„Musím povedať, že najviac ma inšpirovala relácia Pod lampu, ktorú robil Štefan Hríb, keď bola o vede, vesmíre, prírode, matematike a podobne. To je moja najväčšia inśpirácia, že sa dokázal tak do hĺbky pýtať a tak zaujímavé veci sa divák dozvedel, že ma to strašne fascinovalo. Keďze tento formát už funguje iba v obmedzenej miere, tak dúfam, že trochou prispejem aj ja.“

Dúfajme tak, že Palo Neruda prinesie do éteru ďalšie osvieženie, ktoré prinesie hlbší pohľad do duše osobností nielen zo sveta MMA.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND