Jonesa opäť zatkli, mal pri sebe zbraň a šoféroval opitý


Šampión má znova problémy so zákonom. Šoféroval opitý a v jeho aute našli zbraň, z ktorej mal predtým strieľať.

Jona Jonesa počas uplynulej noci zatkla polícia v Albuquerque. Dôvodom bolo jednak to, že Jones šoféroval opitý, no najmä držanie a údajné použitie strelnej zbrane, ktorú policajti našli v Jonesovom aute.

Polícia vraj dostala hlásenie o streľbe. Privolaná hliadka našla auto, v ktorom sedel šampión poloťažkej váhy UFC. Ten tvrdil, že o streľbe nemá žiadne informácie a s nahláseným incidentom nemá nič spoločné. Avšak jeho správanie bolo podozrivé, policajti preto trvali na vykonaní dychovej skúšky na prítomnosť alkoholu.

Tá ukázala, že Jones dvojnásobne prešvihol povolený limit. Jones sa ešte pred skúškou priznal, že v ten večer šoféroval.

Už v tej chvíli bolo jasné, že Jones pôjde na policajnú stanicu. Policajti však následne prezreli auto a pod sedadlom vodiča našli streľnú zbraň, okrem toho aj otvorenú fľašu alkoholu.

Jonesa potom odviedli, no podľa aktuálnych informácií už je na slobode. O prípade píše portál MMA Fighting.

Zbraň teraz pôjde na expertízu, kde sa bude skúmať, či nebola použitá pri trestnom čine. „Eliminovanie incidentov zahŕňajúcich streľné zbrane je našou prioritou," uviedla polícia pre MMA Fighting.

Jonesov manažment zatiaľ prípad nekomentoval.

Tento incident dopĺňa už aj tak bohatý zoznam prešľapov, na ktorý patria drogy, jazda pod vplyvom návykovej látky, steroidy, opätovné nálezy zakázaného turinabolu, dopravná nehoda, pri ktorej bola zranená tehotná žena či obvinenie z napadnutia čašníčky v nočnom klube.  

Článok bol aktualizovaný o 19:18.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play