"...prehral som vyhratý zápas." vraví Milan Páleš po K1 WGP


Pred týźdňom sa Milan Páleš zúčastnil prestížnej 8-čkovej pyramídy o titul šampióna slávnej K1.

V prvom zápase narazil na domácu hviezdu Yasuhira Kida. Aj napriek dobrému zaćiatku pre Páleša, v 2.kole bohužiaľ priletel od Japonca dobre časovaný highkick a bolo po zápase.

Aké su jeho pocity z celého turnaja sme sa ho spýtali v rozhovore.

Ako hodnotíš zápas s odstupom pár dní?
Zápas asi tak ako hneď po... nič sa nezmenilo, čiže prehral som vyhratý zápas. Ale musím ísť ďalej, ak chcem ešte napredovať. Hodiť to za hlavu a zobrať si z toho čo najviac ponaučenia. 

Aká bola taktika na prvý zápas v pyramíde?
Taktika bola, že ho uštvem kondične. Vyhovovala by aj výhra KO, keďže v pyramíde by som to mal o to jednoduchšie.

Príprava na tento turnaj prebiehala podľa plánov?
Priprava prebehla fajn. Ako vždy sa niečo nájde, buď si niečo nakopnem alebo sa objaví nejaké zranenie, ale nemal som nič také vážne, čo by mi narušilo celú pripravu. 

Ako hodnotíš organizáciu K1 a celé podujatie?
Zápasil som na tých najväčšich podujatiach ako Kunlun v Číne, Enfusion atď. No u nás v Žiline je to jedno z naj podujatí, čo sa týka organizácie. A čo sa týka japonskej K1, tak to bol naozaj úplný strop. Všetko mali premyslené do posledných detailov, strašne veľa ľudí na tom celom pracovalo. Až som sa čudoval ako neuveriteľne to mali všetko zohraté.

Aký bol tvoj najlepší moment počas celého pobytu v Japonsku, na ktorý budeš najradšej spomínať?
Na Japonsko budem v dobrom spomínať ako na celok, dobrých momentov tam bolo veľa. Skoro všetky okrem toho nevydareného zápasu.Aké máš celkové dojmy z Japonska?
Je to úplne iná krajina, iný svet. Bol som fakt už vo veľa krajinach, ale kto nebol v Japonsku, nepochopi čo chcem povedať. 

Enfusion v Žiline, kde ťa mal čakať titulový zápas, sa bohužial zrušilo. Máš naplánovaný nejaký ďalší zápas?
Bohužiaľ sa zrušilo, aj keď Žilinu mám najradšej. Je to také pre mňa vyvrcholenie celého roka. Keď už mám síce všetkého plné zuby, ale na Žilinu sa rád pripravim. Lebo tam sa ukážem pred svojimi všetkými ľuďmi. No a ďalší zápas sám neviem. Nikto nevie dokedy toto bude trvať, ani ľudia čo usporiadávajú galavečere. Takže keď to všetko pominie, isto budem chcieť skočiť do ringu čo najskôr.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND