Slovenský boxer si z olympijskej kvalifikácie odniesol ochorenie COVID-19


Olympijská kvalifikácia v Londýne nedopadla pre boxerov najlepšie. Organizátori nespravili pre účastníkov žiadne opatrenia v súvislosti s koronavírusom a nepomohlo ani jej prerušenie.

Viacero účastníkov ochorelo na COVID-19, vrátane nášho boxera Andreja Csemeza, informovala Slovenská boxerská federácia na sociálnych sieťach:

"Naša výprava, ktorá reprezentovala Slovensko na olympijskej kvalifikácii v Londýne a vrátila sa na Slovensko do povinnej 14-dňovej karantény dňa 17.3. 2020 má už k dispozícii výsledky prvých troch testov na prítomnosť koronavírusu.

Testovaná bola trojica Andrej Csemez, Viliam Tankó a Tomáš Kovács, ktorí sú všetci v spoločnej karanténe. Žiaľ, v prípade Andreja Csemeza vyšli výsledky pozitívne. Andrej nemá žiadne vážne zdravotné problémy, akurát pociťoval stratu chuti a čuchu, čo je tiež jeden z príznakov, momentálne sa už aj tieto príznaky zlepšili. Všetci traja tak ostávajú v karanténe ďalších 14 dní, po ktorých ich čakajú kontrolné testy.

Ostatní členovia výpravy, ktorí boli každý vo svojej individuálnej karanténe mimo rodiny sa cítia dobre a nemajú žiadne príznaky, napriek tomu absolvujú zajtra 31.3. ku koncu tohto 14-dňového karanténneho obdobia (od času návratu z Anglicka a posledného kontaktu s A.Csemezom) kontrolné testy a návrat k svojim rodinám bude nasledovať až v prípade negatívnych výsledkov. Držíme päste, nech je čo najskôr všetko v poriadku!"

Foto: Slovenská boxerská federácia

Kam ďalej

Poliaci hovoria o senzácii: Slovák bez prípravy zdolal domácu hviezduVIDEO | Karlos Vémola spoznal súpera pre turnaj OKTAGON 20Ak Khabibovi ponúkne UFC veľke peniaze, bude ťažké to odmietnuťJán Kirschbaum: Z organizácie MAMMAL som odišiel sám pre rozdielnosť názorovPatrik Kincl reaguje na svoj úspešný debut v KSWMAMMAL 17 - Výsledky