OKTAGON MMA predstavil váhy projektu Underground


Keď bola organizácia Oktagon nútená presunúť svoje turnaje v Ostrave ako aj v Košiciach, promotér Pavol Neruda avizoval, že v rukáve majú ešte ďalšie esá, ktoré by na obrazovky priniesli súboje v klietke. A zdá sa, že jeden takýto nový projekt nás v najbližších týždňoch.

Oktagon totiž včera predstavil svoj model turnaja s názvom ´Underground´, čiže podzemie. Všetko podstatné o projekte prezradil Ondrej Novotný. „Chceli sme priniesť súboje divákom, ale hlavne bojovníkom, aby sa v čo najkratšom čase dostali späť do zápasov a mohli si zarobiť slušné peniaze.“

Oktagon Underground má priniesť 4 mužské a jednu ženskú kategóriu, v ktorých sa bude bojovať 8 bojovníkov pavúkovým systémom. Na konci teda uvidíme víťaza v každej váhe a celkovo sa bude bojovať o 100 tisíc euro.

Pravidlá budú taktiež upravené, keď sa bude bojovať 3x3 minúty a drvivá väčšina prebehne v postoji, kde sú povolené všetky techniky. Ak sa súboj prenesie na zem, po troch sekundách sa vráti do postoja a bojovníkovi, ktorý dá takedown sa pripočíta bod.

„Turnaje sú prístupné nie len bojovníkom Oktagonu!“ To je asi najdôležitejšia správa a teda bojovníci nemajú žiadne obmedzenie organizáciou. Súboje pritom budú posudzované ako exhibičné a ich výsledky sa neobjavia v databáze Sherdog. Prihlasovanie trvá do stredy obeda a turnaj je určený iba profesionálnym bojovníkom.

Oktagon tak prišiel zasa s konceptom, ktorý môže zamútiť stojatými vodami MMA.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND