Bez OFA by nebolo domáce MMA, bez OFA by bol život smutný


“Situácia je kritická, netreba pred ňou zakrývať oči. My však veríme v to, že to všetci zvládneme a vyjdeme z toho ešte silnejší!”

23. január 2016, podujatie SLAM 9, začiatky Svet MMA. Sedím v hľadisku, v rukách držím pero a notes. Predo mnou v klietke ešte iba malé hviezdičky Kajo Ryšavý, Rony Paradeiser ale aj žilinská úderka Filip Le, Mirko Hladký a mnohí ďalší. Poctivo zapisujem každý úder, každý takedown a výsledok zápasu. Niekde v diaľke vidím Attilu Végha, už vtedy bol legendou, len trocha nedocenenou. ´Daj mi choke´, vravím mu... Neváhal a poriadne pritlačil hehe. Bola z toho ale pekná fotka a neuveriteľný pocit, že aj človek ako Attila nemá problém prehovoriť pár slov s niktošom ako som ja. Ilja bol obďaleč, neprihovoril som sa, bol tam až priveľký rešpekt.

´Vlado, zapínaj počítač!´ Kričal na mňa môj verný admin stránky Svet MMA Dávid Relovský. ´Dosiahli sme neuveriteľné čísla!´ A veru, v šatistikách svietilo 450 videní a utešene to pribúdalo. Vtedy som si uvedomil, že môj report z podujatia SLAM 9 zdieľal na svojich profiloch Attila Végh a Ilja Škondrič. Nabriem odvahu, napíšem správu otcovi slovenského MMA, vravím si. ´Pán Škondrič, veľmi rád by som s vami urobil rozhovor, ak by ste si našli čas.´ Chvíľka napätia a zrazu príde spáva. ´Nie je problém, prídi zajtra o 10:00 do gymu.´ Čo??? Žijem snáď v sci-fi filme? Nie, naozaj to bola realita a na druhý deň som s poriadnym tlkotom srdca vstúpil do útob gymu Octagon Fighting Academy.

´Ja som Ilja, môžeme si tykať nie?´ Obrovská charizma, rešpekt, ale hlavne dobro, to vyžarovalo z Ilju Škondriča. Hneď som sa cítil ako doma. Prvý rozhovor s Iljom a končíme, vravím si. Ale nie, po chvíli som debatoval s Deákom, Pukačom a Štrbákom. Každý z chalanov bol neuveriteľne prijemný, každého si človek hneď obľúbil. Od tejto chvíle mi nikdy, opakujem nikdy, žiaden z nich neodmietol dať rozhovor. Bolo to ako vo sne a ten sen pokračoval.

Po tomto dni bolo totiž všetko inak. Spoznal som bojovníkov klubu OFA a dovolím si tvrdiť, že mnohých môžem nazvať svojimi priateľmi. Sushi v nákupnom stredisku s Lukáškom Pajtinom a Marekom Bartlom, najväčšia eufória z radosti pri výhre Roba Pukača, keď zdolal Kuželu, emočný telefonát s Ferinkom Fodorom po akcii Dark Night, keď na mňa čakalo pivo na stole, hlboké debaty s Igorom Danišom, ktoré ťa proste obohatia, papagáj, ktorý na mňa v kuse sadal u Tomina Deáka, zrejme prvý rozhovor Gábora, ktorý mi dal v OFA na schodoch, Mirkovi Štrbákovi som vravel, aby vravel hlasnejšie, Rony mi sľúbil, že po maturite sa bude venovať iba MMA, Šamanova pesnička, ktorú si prisahám spievam dodnes, Rada Úškrta stretneš po zápase len tak pred diskotékou, Vojta Barboríka som točil, aby som neskôr zistil, že sa nenahrával zvuk, či pátracia akcia po mojej taške s Iljom po semifinálovom zápase Oktagon Výzvy. A Rasťo Hanulay? Tak ten má u nás špeciálne miesto! To je iba malý odvar toho, čo som s týmito chalanmi zažil.

Doba je ale neúprosná a takéto chvíľe sa už nemusia opakovať. Jeden z najlepších klubov, ak nie ten najlepši, je totiž momentálne kvôli zákernému koronavírusu zatvorený a krváca. A preto sa aj náš portál pripája k výzve na pomoc ikone slovenského MMA, bez ktorého by nie len náš portál, ale celá československá scéna nebola tým, čim je dnes.

Priatelia, podporme finančným príspevkom Octagon Fighting Academy, aby chalani mohli prinášať ešte viac radosti a byť vzorom nie len pre nás, ale aj budúce generácie.

IBAN: SK9675000000004026988529

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND