Šampióna ťažkej váhy nezaujíma ďalší zápas, radšej v prvej línii bojuje s koronavírusom


Stipe Miocic pri boji s koronavírusom pomáha v prvej línii a ako priznáva, jeho práca prináša veľké riziko.

Hoci je šampiónom ťažkej váhy UFC, jeho kariéra momentálne ide bokom.

Stipeho Miocica v týchto časoch vôbec nezaujíma, kedy a proti komu bude obhajovať svoj opasok šampióna. Ako hasič aktuálne rieši úplne iné problémy.

Miocic je pri boji s koronavírusom nasadzovaný v prvej línii a ako priznáva, jeho práca prináša veľké riziko. Veď doma má rok a pol ročnú dcéru a manželku. „Samozrejme, že to nechcem doniesť domov, nechcem ich nakaziť. Ale pravda je taká, že na toto sme sa dali, toto sme sľúbili. Záchranári, hasiči, zdravotníci, lekári či sestry, všetci vedeli, do čoho idú. Vedeli, že aj takéto veci sa môžu stať," uviedol Miocic pre portál MMA Junkie.

Našťastie, aj keď sa 37-ročný Američan s chorvátskymi koreňmi dennodenne vystavuje hrozbe nákazy, situácia v oblasti, kde pôsobí, nie je taká kritická. 

„Doteraz sme neriešili čosi šialené alebo sme neboli zahltení telefonátmi. Mali sme nejaké prípady, ale nič, čo by sa vymklo spod kontroly. To znamená, že ľudia počúvajú nariadenia, čo je skvelé," povedal Miocic a následne dodal, že aj keď by mohol, rozhodne sa nemieni skrývať a naďalej chce pomáhať pri boji s pandémiou. Milujem túto prácu. Nemienim pred niečím utekať. Ľudia mi celý život pomáhali, aby som sa dostal tam, kde som. Toto je môj spôsob, ako im to vrátiť. Milujem to, milujem pomáhať druhým."

Hasičská stanica, to je teraz Miocicova priorita, nie oktagon. A v blízkej dobe sa to pravdepodobne ani nezmení.

„Zápasenie tu bude aj potom. Najprv sa však musíme zbaviť tejto nákazy, aby sa každý opäť mohol cítiť bezpečne, aby sme sa mohli vrátiť k normálnemu životu," odkázal Miocic.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!