„Nikto nemá taký úder ako Mike," tvrdí muž, ktorý dnes trénuje Mikea Tysona


Video z tréníngu Mikea Tysona obletelo svet. Avšak všimli ste si, kto Tysonovi na videu držal lapy?

Svet pred niekoľkými dňami obletelo video z tréningu Mikea Tysona. Tyson aj vo veku 53 rokov ukázal veľkú rýchlosť a najmä silu úderov. 

Tieto atribúty Tysonových rán potvrdil aj muž, ktorý mu na videu držal lapy. Len málokto na prvý pohľad zaregistroval, že to je známy tréner Rafael Cordeiro.

Cordeiro v priebehu posledných týždňov pracoval s touto boxerskou legendou, ktorá sa podľa vlastných slov pripravuje na návrat do ringu v rámci exhibičných duelov. Cordeiro už po niekoľkých tréningoch postrehol, že Tyson v sebe stále má znaky, ktoré z neho pred rokmi robili najobávanejšieho muža planéty.

„Mike bol jednoducho narodený pre boj," uviedol Cordeiro v rozhovore s Arielom Helwanim pre ESPN. „Keď sme trénovali, prepol sa do iného módu. Zakaždým, keď sme trénovali, sa prepol do toho módu, odišiel do svojho vlastného sveta. Jeho telo, svalová pamäť techník a kombinácií, to všetko tam stále je. A ako sme trénovali, jeho výkony boli len lepšie a lepšie. Celé tri týždne sa nezastavil, iba trénoval a trénoval."

„Môžem to povedať na rovinu, nikto nemá taký úder ako Mike. Má pekelne tvrdú ranu," povedal Cordeiro o tréningu s Tysonom.

Spomínané video:

Mená ako Anderson Silva, Mauricio Rua, Fabricio Werdum, Rafael dos Anjos či Wanderlei Silva. To istého času boli alebo naďalej sú zverenci trénera Rafaela Cordeira. Pod taktovkou tohto skúseného kouča sa dostali na vrchol viaceré ikony MMA.

Skúsenosť z tréningu s legendárnym Mikeom Tyson však bola zážitkom na úplne inom leveli. „Je to zrejme to najlepšie, čo som v živote zažil," nešetril Cordeiro chválou na Tysona. „To, že s ním môžem zdieľať moje poznatky, dozvedieť sa čosi od neho, navyše nielen o športe, ale aj o živote, to je niečo nezabudnuteľné. Trénoval som s mojím idolom," dodal hlavný tréner tímu Kings MMA.

Cordeiro bude súčasťou všetkých troch nasledujúcich turnajov UFC, ktoré sa v najbližšom týždni uskutočnia v meste Jacksonville, v štáte Florida.





Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva