Rus Kharitonov sa snažil nakaziť koronavírusom: Chcel som vyskúšať, čo to je za vírus


39-ročný ruský ťažkotonážnik mal zvláštne želanie. „Chcel som sám vyskúšať, čo to je zač, aký vírus to je," uviedol.

Aj v čase, keď si ochorenie Covid-19 na celom svete vyžiadalo už viac ako 260-tisíc obetí, sa stále nájdu výnimky, ktoré majú na aktuálnu situáciu trochu iný názor a pandémiu nepovažujú za také veľké riziko.

Život skúseného ruského ťažkotonážnika Sergeia Kharitonova sa v podstate nezmenil. 39-ročný bojovník naďalej trénuje ako za normálnych okolností. Smrtiaci vírus, ktorý sa šíri na planéte a čoraz rýchlejšie aj v Rusku, mu nerobí príliš veľké vrásky na čele.

Kharitonov viackrát uviedol, že zázračným liekom je studená voda a bieloruského prezidenta Lukašenka zas označil za najpovolanejšieho experta na svete. Lukašenko pred niekoľkými týždňami povedal, že ľudí vylieči traktor, práca na poli a vodka. 

Kharitonov podľa príspevkov na svojich sociálnych sieťach rovnako nie je fanúšikom vakcíny proti koronavírusu, ktorú momentálne vyvíjajú vo viacerých krajinách. Kharitonov dokonca tvrdí, že vírusom sa radšej snažil nakaziť naschvál, no jeho snaha bola márna.

„Ak niekto v okolí zakašle, nemám z toho žiadne obavy. Priznám sa, keď som bol v Moskve, snažil som sa cielene vyhľadávať miesta, kde ľudia kašľali. Chcel som sám vyskúšať, čo to je zač, aký vírus to je. Nanešťastie alebo našťastie, nepodarilo sa mi to. Môj imunitný systém očividne funguje," povedal Kharitonov vo videu, ktoré zavesil na svoje sociálne siete, kde ho sleduje takmer 80-tisíc ľudí. 

V Rusku na ochorenie Covid-19 doteraz zomrelo viac ako 1500 ľudí, pričom počet nakazených stále stúpa. 

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!