Jacaré Souza má Covid-19, turnaj UFC 249 napriek tomu prebehne


Jacaré a jeho tréneri mali pozitívny nález na nový druh koronavírusu.

Ronaldo Jacaré Souza mal pozitívny test na nový druh koronavírusu, informuje ESPN. Okrem Souzu potvrdili ochorenie Covid-19 aj u ďalších dvoch trénerov z jeho tímu. 

Nikto z nakazených mužov nemal žiadne príznaky ochorenia. Všetkých troch po pozitívnom výsledku izolovali mimo hotela, kde sú ubytovaní ostatní zápasníci štartovky turnaja UFC 249. 

Souza údajne ešte pred príchodom do Jacksonvillu upozornil UFC, že jeden z jeho rodinných príslušníkov má podozrenie na nákazu koronavírusom. Brazílčan žijúci na Floride nevykazoval žiadne príznaky ochorenia a až do momentu, keď prišiel výsledok jeho testu, sa zúčastnil aj na vážení.

Na vážení síce dodržiaval od svojho súpera bezpečný odstup, no na internete sa už objavilo video, ako sa Jacaré v tesnej blízkosti rozpráva s viacerými ostatnými bojovníkmi turnaja. 

 

Jacarého zápas s Uriahom Hallom je samozrejme zrušený, no turnaj UFC 249 má prebehnúť podľa plánu. UFC už situáciu prekonzultovalo s Floridskou atletickou komisiou, ktorá dala podujatiu zelenú.

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky