Jacaré Souza má Covid-19, turnaj UFC 249 napriek tomu prebehne


Jacaré a jeho tréneri mali pozitívny nález na nový druh koronavírusu.

Ronaldo Jacaré Souza mal pozitívny test na nový druh koronavírusu, informuje ESPN. Okrem Souzu potvrdili ochorenie Covid-19 aj u ďalších dvoch trénerov z jeho tímu. 

Nikto z nakazených mužov nemal žiadne príznaky ochorenia. Všetkých troch po pozitívnom výsledku izolovali mimo hotela, kde sú ubytovaní ostatní zápasníci štartovky turnaja UFC 249. 

Souza údajne ešte pred príchodom do Jacksonvillu upozornil UFC, že jeden z jeho rodinných príslušníkov má podozrenie na nákazu koronavírusom. Brazílčan žijúci na Floride nevykazoval žiadne príznaky ochorenia a až do momentu, keď prišiel výsledok jeho testu, sa zúčastnil aj na vážení.

Na vážení síce dodržiaval od svojho súpera bezpečný odstup, no na internete sa už objavilo video, ako sa Jacaré v tesnej blízkosti rozpráva s viacerými ostatnými bojovníkmi turnaja. 

 

Jacarého zápas s Uriahom Hallom je samozrejme zrušený, no turnaj UFC 249 má prebehnúť podľa plánu. UFC už situáciu prekonzultovalo s Floridskou atletickou komisiou, ktorá dala podujatiu zelenú.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND