UFC 249: Gaethje zmaril Fergusonove titulové ambície, Cejudo ukončil kariéru napriek výhre


UFC sa vrátilo naspäť na scénu. Turnaj UFC 249 priniesol dva titulové duely a skvelé knokauty na hlavnej karte.

Justin Gaethje sa stal novým dočasným šampiónom ľahkej váhy, keď vo VyStar Memorial Veterans Aréne v Jacksonville zdolal Tonyho Fergusona.

Ferguson do zápasu vstupoval s 8-ročnou šnúrou bez prehry, no Gaethje bol od úvodu ten, kto udával tempo duelu. Ferguson v istých momentoch dokázal zahroziť, ale Gaethje zostal pozorný a postupne dávkoval svoje boxerské kombinácie, ktoré navyše dopĺňali Gaethjeho známe tvrdé lowkicky.

V piatom kole už hlavný rozhodca Herb Dean videl dosť a súboj ukončil. Gaethje získal dočasný opasok ľahkej váhy, ktorý mu dáva prednostné právo vyzvať oficiálneho šampióna ľahkej váhy Khabiba Nurmagomedova. 

Gaethje hneď po zápase naznačil, že sa nemieni uspokojiť s dočasným opaskom, ktorý odhodil na zem. „Počkám si na ten skutočný," uviedol Američan.

Cejudo oznámil koniec kariéry

Henry Cejudo ukončil Dominicka Cruza v závere druhého kola technickým KO a obhájil tak opasok bantamovej divízie.

Demetrious Johnson, TJ Dillashaw, Marlon Moreas a teraz teda najnovšie aj Dominick Cruz. To je séria víťazstiev Henryho Cejuda v priebehu posledných dvoch rokov.

Súčasný šampión UFC a zlatý medailista v zápasení z OH v Pekingu (2008) je zrejme na vrchole svojich síl. Preto bol o to väčším prekvapením jeho oznam o ukončení kariéry.

„Som spokojný s mojou kariérou. Mám 33 rokov, doma ma čaká priateľka. Ďakujem všetkým," povedal Cejudo po zápase.

Na internete sa ihneď objavili špekulácie, že išlo len o súčasť vyjednávania lepšej zmluvy, keďže Cejudo nie je príliš spokojný s tou aktuálnou, čo potvrdil aj novinár Ariel Helwani. A aj keď sa to nedá vylúčiť, až čas ukáže, aká je pravda.

Ngannou opäť úradoval

Francis Ngannou rozhodne vo svojich zápasoch nestráca čas. Ngannou pridal na svoje konto ďalšie bleskové ukončenie, keď knokautoval Jairzinha Rozenstruika už po 18 sekundách.

Skvelý knokaut predviedol aj Calvin Kattar, pričom si to odniesol skúsený Jeremy Stephens. Kompletné výsledky turnaja UFC 249:

Justin Gaethje def. Tony Ferguson via R5 TKO (3:39) 

Henry Cejudo def. Dominick Cruz via R2 TKO (4:58) 

Francis Ngannou def. Jairzinho Rozenstruik via R1 KO (0:20)

Calvin Kattar def. Jeremy Stephens via R2 TKO (2:42) 

Greg Hardy def. Yorgan De Castro via unanimous decision (30-27 x3) 

Anthony Pettis def. Donald Cerrone via unanimous decision (29-28 x3) 

Alexey Oleinik def. Fabricio Werdum via split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Carla Esparza def. Michelle Waterson via split decision (27-30, 29-28, 30-27)

Vicente Luque def. Niko Price via R3 TKO (3:37) (doctor’s stoppage)

Bryce Mitchell def. Charles Rosa via unanimous decision (30x25 2, 30x24)

Ryan Spann def. Sam Alvey via split decision (29-28 x2, 28-29)

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND