Dominick Cruz sa sťažuje na rozhodcu: Smrdel ako alkohol a cigarety


Cruz prišiel s nečakaným podozrením zo zvláštneho správania rozhodcu Keitha Petersona.

Dominickovi Cruzovi tentoraz nevyšiel návrat do oktagonu podľa predstáv. Cruz sa vracal po viac ako trojročnej pauze, s čím už mal z minulosti skúsenosti.

Tentoraz to ale nedopadlo tak ako v roku 2016, keď Cruz zdolal Dillashawa. Súčasný šampión Henry Cejudo bol nad Cruzove sily. Ukončenie duelu však sprevádzala menšia kontroverzia.

Cruz ihneď protestoval proti rozhodnutiu. Vo chvíli ukončenia zostávali do konca kola len dve sekundy. „Klobúk dole pred Henrym, nemal som sa nechať nachytať tým kolenom, to musím povedať v prvom rade. Ale pracoval som, rozhodne som si uvedomoval, čo sa deje. Beriem, boli tam nekryté údery, no snažil som sa postaviť, veď to je zápas. Rozhodcu som ešte pred zápasom upozorňoval, nech to neukončuje, pokiaľ naozaj nebude mimo," sťažoval sa Cruz na pozápasovej tlačovej konferencii.

Samozrejme, prácou rozhodcu je chrániť zdravie bojovníkov a podobné predzápasové žiadosti by nemali prichádzať v úvahu. V tomto smere sa dá rozhodcovi Keithovi Petersonovi ťažko niečo vyčítať.

Cruz však tvrdí, že u Petersona ešte v šatni spozoroval zvláštne správanie. „Smrdel ako alkohol a cigarety, takže kto vie, čo vlastne robil," povedal značne frustrovaný Cruz.

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky