Dominick Cruz sa sťažuje na rozhodcu: Smrdel ako alkohol a cigarety


Cruz prišiel s nečakaným podozrením zo zvláštneho správania rozhodcu Keitha Petersona.

Dominickovi Cruzovi tentoraz nevyšiel návrat do oktagonu podľa predstáv. Cruz sa vracal po viac ako trojročnej pauze, s čím už mal z minulosti skúsenosti.

Tentoraz to ale nedopadlo tak ako v roku 2016, keď Cruz zdolal Dillashawa. Súčasný šampión Henry Cejudo bol nad Cruzove sily. Ukončenie duelu však sprevádzala menšia kontroverzia.

Cruz ihneď protestoval proti rozhodnutiu. Vo chvíli ukončenia zostávali do konca kola len dve sekundy. „Klobúk dole pred Henrym, nemal som sa nechať nachytať tým kolenom, to musím povedať v prvom rade. Ale pracoval som, rozhodne som si uvedomoval, čo sa deje. Beriem, boli tam nekryté údery, no snažil som sa postaviť, veď to je zápas. Rozhodcu som ešte pred zápasom upozorňoval, nech to neukončuje, pokiaľ naozaj nebude mimo," sťažoval sa Cruz na pozápasovej tlačovej konferencii.

Samozrejme, prácou rozhodcu je chrániť zdravie bojovníkov a podobné predzápasové žiadosti by nemali prichádzať v úvahu. V tomto smere sa dá rozhodcovi Keithovi Petersonovi ťažko niečo vyčítať.

Cruz však tvrdí, že u Petersona ešte v šatni spozoroval zvláštne správanie. „Smrdel ako alkohol a cigarety, takže kto vie, čo vlastne robil," povedal značne frustrovaný Cruz.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND