Khabibov otec prekonal infarkt, príčinou je Covid-19


Nurmagomedov starší sa zobudil z kómy, no príčinou jeho zdravotných ťažkostí predsa je koronavírus.

Ruské médiá včera priniesli informáciu o zhoršenom stave Abdulmanapa Nurmagomedova, otca šampióna UFC Khabiba Nurmagomedova.

Abdulmanap Nurmagomedov včera upadol do kómy. Z tej sa už prebudil, no agentúra RT uviedla, že Nurmagomedov starší prekonal infarkt. Ten zapríčinilo ochorenie Covid-19, ktoré mu napokon predsa diagnostikovali.

Správy, ktoré v posledných týždňoch prichádzali z Ruska, vyvracali podozrenie z nákazy koronavírusom. Nový vírus ale teraz bol u Khabibovho otca potvrdený. V článku agentúry RT sa uvádza, že Abdulmanap Nurmagomedov dlho odmietal absolvovať testy na koronavírus.

Hoci bol v nemocnici dlhšie hospitalizovaný s pľúcnymi problémami, naďalej denne cvičil napriek odporúčaniam lekárov. 57-ročný tréner chcel zostať v nemocnici v Machačkale, no v tamojšej nemocnici nemajú dostatočné vybavenie pre pacientov so srdcovými a pľúcnymi problémami.

Jeho rodina preto požiadala o preloženie do nemocnice v Moskve, kde mu operovali srdce. Nurmagomedov starší po náročnom zákroku upadol do kómy, z ktorej sa už prebral. Jeho stav je vážny, no údajne stabilizovaný. Po prebudení z kómy zatiaľ stále neprehovoril. Tieto informácie uviedol rodinný priateľ Nurmagomedovcov Ramazan Rabadanov pre televíziu 360 TV.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva