Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkych


31-ročný zápasník prezradil smutné správy zo svojho súkromia. 

Ruský šampión ľahkej váhy UFC dnes neskoro večer priznal, že pandémia koronavírusu tvrdo zasiahla aj jeho rodinu.

Khabib Nurmagomedov okrem iného tiež potvrdil, že jeho otec Abdulmanap, ktorý leží v moskovskej nemocnici v ťažkom stave, bojuje s následkami ochorenia Covid-19. „Otec je stále v nemocnici a bojuje s touto chorobou. Mal kvôli tomu komplikácie so srdcom, ktoré mal operované minulý rok. Teraz ho museli operovať znova a stále je v zlom stave," uviedol Nurmagomedov podľa portálu MMA Junkie.

Abdulmanap Nurmagomedov po náročnej operácii srdca upadol do kómy, z ktorej sa už síce prebral, no podľa zdrojov agentúry RT ani po siedmich dňoch neprehovoril a naďalej zostáva vo vážnom stave. Nurmagomedov starší prekonal infarkt, ktorý podľa lekárov zapríčinil práve koronavírus.

Khabib priznal aj ďalšie smutné správy. Koronavírus tvrdo zasiahol celú jeho rodinu. „Viac než 20 mojich blízkych zasiahol Covid-19 a viacerí potrebovali intenzívnu starostlivosť. Niektorí už nie sú medzi nami," povedal Nurmagomedov o tragických správach.

Aktuálny šampión ľahkej váhy sa poďakoval za podporu a aj on sám svetu zaželal, aby sa situácia čo najskôr dostala pod kontrolu. 

„Všetkým chcem poďakovať za podporu, za vaše želania a modlitby. Tiež všetkým prajem len to dobré, buďte zdraví a v bezpečí. Ďakujem vám," dodal Nurmagomedov.

Nurmagomedov viackrát prostredníctvom svojich sociálnych sietí vyzval ľudí, aby sa správali zodpovedne a seriózne pristupovali k rizikám, ktoré so sebou prináša aktuálna pandémia.

Nový druh koronavírusu si na celom svete vyžiadal už viac než 300-tisíc obetí. Nakazilo sa už takmer 5 miliónov osôb.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva