Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu


Dlhoročný komentátor UFC presúva svoj známy podcast na streamovaciu službu. Za podpisom kontraktu sa pritom skrývajú priam šialené čísla.

Joe Rogan komentuje turnaje UFC už takmer dve desaťročia. Rogan sa však okrem pozície komentátora podujatí UFC venuje viacerým ďalším činnostiam, ktoré v posledných rokoch predstavujú jadro jeho práce. 

Rogan je komik, moderátor a od roku 2009 aj hostiteľ podcastu Joe Rogan Experience. Roganov podcast dosahuje mesačne prostredníctvom platformy YouTube až 190 miliónov zhliadnutí, čo tento podcast radí medzi najsledovanejšie relácie na internete.

V priebehu tohto týždňa ale Rogan oznámil zásadnú zmenu. Jeho podcast sa presúva exkluzívne na streamovaciu službu Spotify, vďaka čomu si Rogan zarobí poriadne mastnú sumu. Wall Street Journal uvádza, že kontrakt má hodnotu 100 miliónov dolárov.

A hoci by sa mohlo zdať, že Spotify podpis zmluvy vyšiel pomerne draho, prvotné čísla naznačujú, prečo tento mala streamovacia služba taký enormný záujem o Roganov podcast. Morning Brew uvádza, že celková hodnota spoločnosti Spotify stúpla po 23 minútach od zverejnenia podpisu kontraktu o skoro dve miliardy dolárov.

To sú naozaj neuveriteľné čísla, ktoré dokazujú, aké meno si dokázal Joe Rogan vybudovať. Viaceré médiá však zároveň upozorňujú na často kontroverzné témy a hostí Roganovho podcastu, pričom sa spomína napríklad konšpirátor Alex Jones, ktorého blokuje Facebook, Apple alebo aj Spotify.

Rogan v krátkom videu, v ktorom oznámil podpis kontraktu so Spotify, ubezpečil svojich divákov, že obsah jeho relácie nebude cenzurovaný a naďalej bude úplne v réžii jeho tímu. „Nestanem sa zamestnancom Spotify, ani nič také, bude to tá istá šou. Stále budem pracovať s mojím tímom, jediná zmena bude, že sledovať a počúvať nás budete môcť exkluzívne prostredníctvom Spotify," uviedol 52-ročný Američan.

Joe Rogan Experience sa bude ešte nejaký čas vysielať na YouTube. Relácia sa potom na jeseň presunie na Spotify, a to vrátane starších epizód.

Roganove minuloročné zárobky sa podľa Forbes vyšplhali na hodnotu 30 miliónov dolárov.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva