Pre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND


S viac ako 70 zápasmi (K1, Muay Thai) na konte bude Tomáš Drábik patriť k najskúsenejším borcom turnaja OKTAGON UNDERGROUND. V rámci pyramídy do 70 kg odbojuje svoj prvý zápas už zajtra. Ako zástupca Thaibox klub Ružinov 821 vníma svoj duel, nám prezradil v rozhovore.

Prečo si sa rozhodol prihlásiť do projektu Oktagon Underground? Bola to jasná voľba alebo si nad tým rozmýšľal dlhšie?

Vyhodil mi facebook, že niečo také sa organizuje. Okamžite som sa prihlásil.

Skúsenosť so zápasom v malých rukaviciach už máš z turnaja FUSION. Ako si to vnímal a v čom vidíš zásadné rozdiely v porovnaní s klasickým K1, resp. Muay Thai zápasom?

Tak, ja tam vidím zásadný rozdiel v obrane (musí byť trošku iná ako v boxerských rukaviciach) a takisto štýl boja a pohyb musí byť iný v klietke ako v ringu.

Ako sa v tejto neľahkej dobe na súboj pripravuješ?

Mne do prípravy táto situácia celkom sadla, ako sa vraví, všetko zlé je na niečo dobré...lebo v normálnom režime sa nezastavím, nemám toľko času na prípravu, ani na oddych ako som mal teraz.  Pripravoval som sa hlavne vonku u mňa na záhrade a u kamaráta na záhrade, kde som hlavne lapoval, spároval a klinčoval.

Párkrát som bol na tréningu v King´s Gyme (za čo veľmi pekne ďakujem Kirymu, že mi to umožnil), aby som trošku popracoval na pohybe a na práci v klietke.

A veľa som nabehal, čo verím, že mi tiež pomôže.

Čo hovoríš na svojho súpera Michala Zátorského, ktorý je výborným boxerom a už nejakú dobu sa venuje aj MMA?

Je to kvalitný súper. Ako vravíš, je to skúsený boxer a má už čo to aj v MMA odtrénované, odbúchané. Má kvalitných trénerov a sparingov, takže to bude ťažký boj.

Videl si jeho zápasy a prispôsobuješ taktiku špeciálne naňho?

Videl som nejaké jeho zápasy. Taktiku nemám. Pôjdem si svoje. Dám do toho všetko a viem, že aj môj súper. Pre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas a vyhrá ten lepší.

Na prvom turnaji Underground v Česku sa postojárom darilo. Myslíš, že podobný scenár môžeme očakávať aj na Slovensku?

Ťažko povedať, ale takisto aj na Slovenskej strane sú výborní borci (či už postojári alebo MMA fighteri), čiže rozhodne sa bude na čo pozerať.

Koho považuješ za favorita vo svojej váhe na českej, resp. slovenskej strane?

Na českej scéne sa podľa mňa vo finále stretnú Tadeáš Ružička a Ľuboš Lesák a na Slovensku sú pre mňa najväčší favoriti na víťazstvo Marco Novák a Denis Tripšanský.

Záverom by Tomáš chcel vyjadriť vďaku ľudom, ktorí mu podali pomocnú roku. „Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi v príprave akýmkoľvek spôsobom pomáhajú, nebudem všetkých menovať, je ich veľa (či už sú to sparingovia, rodina, sponzori, kamaráti), bez vás by som to mohol zabaliť. Ďakujem Vám.“

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva