Amanda Nunes obhájila titul a potvrdila svoj status najlepšej bojovníčky histórie


Šampiónka dvoch divízií Amanda Nunes v noci zo soboty na nedeľu zasa ukázala svoju dominanciu, keď na podujatí UFC 250 dokázala prebodovať Feliciu Spencer a obhájila tak opasok pérovej váhy.

Už začiatok zápasu ukázal, ako asi bude vyzerať priebeh celého duelu. Nunes sa podarilo triafať presné údery a neskôr preniesla súboj na zem, kde hrozila pekným ground and poundom, hlavne lakte boli obzvlášť nebezpečné.

Druhé kolo sa nieslo v podobnom duchu, keď Nunes triafala zo všetkých pozícií a s prehľadom kontrolovala duel. Blízko k ukončeniu mala Nunes v treťom kole, keď dokonca po jednom z úderov vyletel Spencer z úst chránič zubov. Spencer ale pokračovala a vo štvrtom kole si vytrpela snáď najväčšiu bolesť, keď bola doslova v záchrannom móde.

Duel sa nakoniec dostal aj do piateho kola, kde si Nunes už iba postrážila pozíciu a radovala sa tak z totálne jasnej výhry na body, keď s prehľadom vyhrala každé kolo (50-44, 50-44, 50-45). Amanda Nunes je tak bezpochyby najpelšou ženskou zápasníčkou všetkých čias a svojimi výsledkami prekonala aj držiteľov dvoch opaskov, akými boli Conor McGregor či Daniel Cormier. Nikomu okrem Brazílčanky sa totiž v histórii oba opasky nepodariolo obhájiť.

"Vedela som, že je Felicia veľmi tvrdá, hovorila som to médiám celý týždeň. Musela som byť v strehu, ak som chcela dominovať celých päť kôl. Dnes som uzavrela kruh a som na seba veľmi hrdá, rovnako ako aj na môj tím," zhodnotila po výhre svoje vystúpenie Nunes.

 

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva