Duel medzi Khabibom a Gaethjem zrejme pozná svoje miesto konania


UFC sa v septembri vráti na známe miesto. V hre sú pritom minimálne dva titulové duely.

Donedávna „tajný ostrov", na ktorom UFC už dlhšie plánuje usporiadať viaceré turnaje s medzinárodnou účasťou, sa nachádza v Spojených arabských emirátoch (SAE). Konkrétne ide o ostrov Yas, kde sa pravidelne konajú aj preteky seriálu MS Formuly 1.

UFC sa pôvodne zaujímalo priamo o Abú Zabí, no po dohode s vládou SAE dostala organizácia vedená Dana Whiteom priestor na ostrove Yas. „Keď sa toto všetko začalo, hovorili sme s viacerými miestami. V Abú Zabí boli otvorení tomuto nápadu, ale zároveň tam majú jedny z najstriktnejších pravidiel ohľadom koronavírusu. Ponúkli nám teda ostrov Yas," vysvetlil White pre oficiálny web UFC.

UFC k usporadúvaniu podujatí na území SAE dokonca viaže zmluva o vzájomnej spolupráci, ktorú obe strany podpísali pred minuloročným turnajom UFC 242. Dohoda o spolupráci má platnosť do roku 2024. UFC sa podpisom zmluvy zaviazalo k pravidelnému organizovaniu svojich galavečerov v Abú Zabí.

Prezident organizácie však trocha popupravil pôvodné informácie. Turnaje v rámci „Ostrova bojovníkov" nespĺňajú podmienky podpísanej zmluvy. UFC sa tak do Abú Zabí musí vrátiť ešte tento rok aj mimo ostrova Yas.

Svedkami podujatia v Abú Zabí by sme mohli byť už v septembri, rovnako ako minulý rok. A v hlavnom zápase by sa znova mohol objaviť šampión ľahkej váhy Khabib Nurmagomedov.

Dana White prezradil, že práve v Abú Zabí na turnaji UFC 253 sa Nurmagomedov môže stretnúť s dočasným šampiónom Justinom Gaethjem. „Áno," odpovedal White stručne na novinársku otázku, či je tento súboj prioritou pre UFC 253.

Galavečer v Abú Zabí má podľa brazílskeho portálu Combate prebehnúť 19. septembra. Svoju účasť v Abú Zabí naznačila aj Joanne Calderwood, ktorá by mala v titulovom zápase vyzvať Valentinu Shevchenko.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva