Lucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“


Ženské finále slovenskej časti turnaja Oktagon Underground obstarali dve bojovníčky, ktoré kedysi spolu trénovali. Dobre tak poznali svoje silné a slabé stránky. Svoj štýl boja nakoniec presadila Lucia Szabová, ktorá svoju protivníčku Luciu Krajčovič v tvrdom zápase vybodovala.

Išlo pritom o prvý zápas v malých rukaviciach, ktorý „Silent Killer“ odbojovala na plný počet kôl. „Pretty Beast“ rozhodne nedala svoju kožu lacno, po zápase ale neskrývala sklamanie.

„Vedela som, že Lucia je silná, ale po prvom kole som zistila, že mi jednoducho nevychádza nič, čo som chcela robiť a dá sa povedať, že ma tam uťahala v tom prvom kole. Fyzicky som cítila, že sa mi zle dýcha, že je silná v tom, čo robí. Že má proste fyzickú prevahu.“

Tréneri Lucii radili, aby si držala stred klietky a dostala sa preč od pletiva. To sa jej však z väčšej časti zápasu nepodarilo realizovať, keďže na ňu Szabová vyvíjala neustály tlak.

„Je jedno, čo mi kričali tréneri, nič mi nevychádzalo. Vždy ma zobrala do svojej hry, takže tá taktika, všetko čo sme mali naplánované, nevychádzalo.“

Zápas, kde dominoval klinč a boj na krátku vzdialenosť, bol naozaj fyzicky náročný, no našťastie nepriniesol vážnejšie zranenia.

„Také klasiky, nejaké modrinky a narazené nohy, ale chvalabohu nič väčšie,“ hovorí na margo zdravotného stavu Lucia Krajčovič.

Zástupkyňu Chaos Bratislava by sme teda v klietke mohli vidieť už v najbližších mesiacoch. Prvé „post-koronové“ MMA turnaje organizácie Oktagon MMA sú naplánované na september.

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

Poliaci hovoria o senzácii: Slovák bez prípravy zdolal domácu hviezduVIDEO | Karlos Vémola spoznal súpera pre turnaj OKTAGON 20Ak Khabibovi ponúkne UFC veľke peniaze, bude ťažké to odmietnuťJán Kirschbaum: Z organizácie MAMMAL som odišiel sám pre rozdielnosť názorovPatrik Kincl reaguje na svoj úspešný debut v KSWMAMMAL 17 - Výsledky