Jiří Procházka: Bola by mi hanba povedať o sebe, že som najlepší


Pocházka sa vyjadril na adresu Karlosa Vémolu, pričom vysvetlil, prečo by on sám seba neoznačil za českú jednotku.

Jiří Procházka je v súčasnosti zrejme najúspešnejším českým zápasníkom. Procházka posledné roky zbieral cenné výhry v Japonsku, kde sa stal šampiónom prestížnej organizácie Rizin.

Titul v Rizine mu rozhodne dopomohol tiež k podpisu zmluvy s UFC, najslávnejšou organizáciou na svete. Procházku čaká debut v rámi UFC už čoskoro, keď sa predstaví na turnaji UFC 251. Procházkovým súperom bude stabilný člen prej desiatky rebríčka poloťažkej váhy Volkan Oezdemir.

Výber súpera v debute naznačuje, aké meno si Jiří Procházka urobil v zahraničí. Český samuraj ale naďalej skôr odmieta označenia, že je najlepším zápasníkom domácej scény.

Procházku sa na túto tému spýtali v rozhovore pre portál iDnes.cz. Pojmom českej jednotky bol často označovaný Karlos Vémola, a to práve na úkor Procházku. „Chápem, že sa to o ňom hovorilo, lebo ho poznám," uviedol Procházka pre spomínaný český server.

„V súkromí je to úplne normálny borec, ale na verejnosti pôsobí inak, chcel niečo dosiahnuť. Prehliadam tom pretože keď vo vystupovaní na verejnosti nevidím pravosť, treba to ignorovať. Každý bojovník má svoj vývoj a nakoniec sa všetci dostanú k tomu, že budú normálni a budú presadzovať skutočné idey, ktoré má MMA ľuďom dávať," pokračoval Procházka.

Procházka vysvetlil, že Vémolu pozná osobne, a preto sa príliš nepozastavuje nad jeho tvrdeniami. „Keďže viem, aký je v súkromí, beriem Karlosa s rezervou. Určite to nie je môj najlepší kamarát, ale vážim si ho ako tréningového partnera a zápasníka, lebo má skvelý prístup."

„Ja na hodnotenie kašlem, to nechám na ostatných. Bola by mi hanba povedať o sebe, že som najlepší, nie to ešte uraziť niekoho iného," dodal Procházka.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!