Vojna youtuberov vs internetoví znalci


Kontroverzné zápasy, to je presne to, čoho sa Oktagon MMA nikdy nebál a nie je tomu inak ani tentokrát. Samozrejme, súboj dvoch youtuberov je voda na mlyn aj fanúšikom, ktorí by radšej zrušili celý šport, len aby tento súboj neuzrel svetlo sveta. Asi netreba dodávať, že to budú všetci sledovať. Poďme si teda rozobrať niektoré veselé komenty, ktoré schytal tento súboj.

1. Niekto trénuje roky a nedostane šancu sa ukázať, niekto robí zo seba šaška a má dvere otvorené

V MMA sa pohybujem statočne veľa rokov a verte mi na Slovensku dostane šancu skutočne KAŽDÝ, kto si za ňou pôjde. Možno už ibá Grónsko ponúka menej šancí neznámym bojovníkom ako domáca scéna. Neprišiel Peťo Benko z ulice a dal si dokonca dva zápasy? Ale ok, dá sa oponovať, že si to chalan zaplatil, ale teraz zavrite oči a spomente si na všetky tie Oktagon Výzvy. Koľko to trénoval taký Janko Velič, aby dostal šancu? Alebo Omar Ahmad? Alebo Nikoleta Domoráková? Nie, na domácej scéne nemusíte byť nadčlovek, aby ste dostali šancu, stačí byť priebojný a niečím zaujímavý. A ak ešte dodáme, že u nás majú otovorené dvere aj bojovníci s vysoko záporným skóre ako je napríklad Jevický, lebo má v pohode štýl, fráza, že ten čo maká, nedostane šancu a oni áno, je totálne mimo.

2. Ešte cirkusové šapitó a bude to komplet.

Rytmus vs Marpo, Benko vs Laky, Štáfek, Projekt Y... Po ohlásení týchto zápasov skoro spadol internet od smiechu. Toto je cirkus, urážka športu, výsmech slušným ľuďom. No a potom sa stala taká vec, že všetky tieto zápasy a videá okolo toho potrhali svetové rekordy. Jasné, nie je to čistokrvná mastenica dvoch špičkových borcov, je to ale neuveriteľné lakadlo aj pre ľudí z prostredia mimo MMA. Tu totiž ide aj o niečo iné ako šport, tu ide o to ukázať, že aj nešportovec môže prekročiť svoje limity a to je občas väčšia motivácia ako vypínačky Lajoša Kleina. Vďaka tomu si totiž zistil, že ten tvoj bachor nie je prekážkou na dosiahnutie tajných snov. Nie, nie je to cirkus, je to iba ukážka ľudského prekonávania najvyšších cieľov.

3. Organizátori na tom chcú zarobiť

Nie, idú do toho, aby prerobili. Ako neviem, čo je na tom zlé zarobiť nejaké tie peniaze. Vysvetlíme si to na rovnici. Súboj youtuberov = veľká reklama = veľký dosah na fanúšikov mimo MMA = veľká šanca na lákanie nových fanúšikov k MMA = viac platiacich divákov v halách a kúpených prenosov = viac peňazí pre organizáciu a fighterov = viac turnajov, lepšie výplaty, kvalitnejšie podujatia... Chápeme sa už??? Ale jasné, nájdu sa aj takí, čo pracujú, aby nezarobili a milujú turnaje, ktoré sú v strate a bojovníci nedostanú za výkon ani vyndru, lebo veď na keho boha by mal niekto na turnaji zarábať, veď sa bijem iba pre dobrý pocit. Len či to aj tak berie daňový úrad...

4. Youtuberi na tom chcú zarobiť

No nechcú. Chlapčiská youtuberské nepotrebujú žiadne peniaze, tých totiž majú dosť. Na youtube sa totiž dá krásne zarobiť. S takou zákaďnou fanúšikov vám totiž stačí každý deň spropagovať nejaký výrobok a nemusíte do konca života drieť. Chalani sa proste chcú pobiť a siahnuť na dno svojich síl. Ale u nás je to už tak, že ľudia neveria ničomu. Stále nás riadi zvlášna sila ako Soroš, všetko sa deje pre peniaze a všetci kradnú. Nie, verte mi, niekto to robí aj naozaj s dobrým úmyslom.

5. Týmto ste sa práve vysmiali celému Oktagonu a všetkým pravým šampiónom v ňom

Nevysmiali sa nikomu, dokonca šampióni ich vo veľkom podporujú, o tom som presvedčený! Veď asi keby nimi pohŕdali tak netrénuje chlapcov Ilja Škondrič a Miloš Petrášek. To naozaj chce niekto tvrdiť, že títo matadori v skutočnosti chlapcov nemajú radi a robia to pre peniaze??? Nie, každý, kto robil vrcholový šport a ešte k tomu ten najtvrdší vie, že každý jeden tréning je nesmierna drina a iba malé percento vydrží prvé týždne. A ak nemajú chlapci rešpekt teraz, garantujem, že ak vytrvajú a budú drieť, získajú si ho!

Súboj Explo vs Vláďa je ďalšou výbornou správou pre domácu scénu, ktorú nám môže kde kto vo svete závidieť. Určite tu stále ostane časť fanúšikov, ktorých nepresvedčí nikto, pre nich má ale fanúšik Radim veľmi dobrú radu: "A pokud to někomu i tak na kartě vadí, tak tu chvíli může využít pro výstaní fronty na pivo." My ostatní určite podporme každú snahu o zviditeľnenie najkrajšieho športu sveta.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!